Smart Trade Coin'de dolandırıcılık iddiası!

Smart trade coin, ne ekibini ne de kurucusunu açık olmayan opak bir platformdur. Smart Trade coin dolandırıcılık iddialarıyla gündeme geldi. Peki, Smart Trade coin battı mı?

TÜRKİYE 17.06.2021, 07:15 17.06.2021, 19:06 Alparslan Can
Smart Trade Coin'de dolandırıcılık iddiası!

Smart Trade coin haberleri... Smart Trade Coin'in iddiaları, kullanıcıların herhangi bir çaba harcamadan otomatik olarak önemli miktarda para kazanmalarını sağlar. Bu elbette gerçek olamayacak kadar iyi. Smart trade coin, ne ekibini ne de kurucusunu açık olmayan opak bir platformdur. Smart Trade coin dolandırıcılık iddialarıyla gündeme geldi. Peki, Smart Trade coin battı mı?

Çevirisi : Merhaba Erreinnn, size verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı çok üzgünüz.  Ama bize güvenin, ekibimiz sistemi rayına oturtmak için çok çalışıyor, beklenenden uzun sürüyor ama sorunu yakında çözeceğiz

....................

Şirketin resmi telegram grubundan yapılan açıklama:

Değerli Kullanıcılar,
 Dijital para birimleri, on yıldan biraz daha uzun bir süre önce piyasaya çıktı.  Bu 10 yıl, dünya çapında gerçek bir finans devrimini temsil ediyordu.  Şu anda neredeyse herkes Bitcoin'in ne olduğunu biliyor ve her geçen gün kripto sektörüne yatırım yapmakla ilgilenen daha fazla insan var.  Başından beri, bu yeni yatırım biçiminin geleneksel borsalardan ve varlık ticaretinden farklı olduğu açıktı.  Fiyat dalgalanmalarının daha büyük dinamikleri, daha da büyük karlar sağlar.  Bununla birlikte, büyük kazançlar için bir fırsatın olduğu yerde, aynı zamanda önemli kayıp riski de vardır.

 Son zamanlarda Smart Trade Coin, hizmet paketine DeFi'ye yatırım yaptı.  Mümkün olan en yüksek karı elde etmek için en iyi yönü denetlemek ve seçmek için ekibimize seçkin profesyoneller getirdik.  Ancak ani piyasa dalgalanmaları kontrolümüz dışında ve son zamanlarda böyle bir durumla karşı karşıya kaldık.  Bu nedenle, kripto yatırımlarının son zamanlardaki türbülansını açıklamak ve etkilerini azaltmak için çözümlerimizi sunmak istiyoruz.

 DeFi Sektöründe kullandığımız yatırım stratejisi kaldıraç üzerine kuruluydu.
 Kaldıraç, belirli bir yatırımda daha fazla risk sağlamak için marjı kullanarak çalışır.  Uygulamada, yatırım sermayesinin yalnızca bir kısmı kullanılır ve borç veren, ihtiyaç duyulan miktarın geri kalanını karşılar.  Bu çözüm, yatırım yaparken öz sermaye kullanımını sınırlamanıza olanak tanır.
 Kaldıraç kullanımı, olağan yatırım biçiminden çok daha fazla kâr elde etmeyi mümkün kılar.  Ancak tüm sürecin dinamiklerini artırmak, yatırımın %100'üne kadar bile kayıp riskini de beraberinde getiriyor.

 Önceki çabalarımız başarılı oldu ve birçok kullanıcımız önemli karlar elde etti.  Ancak son dönemde piyasaya ve yatırımcılara olan güvenimiz boşa çıktı.  Piyasa, birçok analistin tahmin ettiğinden farklı bir yön aldı.  Son dönemde yatırım faaliyetlerimizi etkileyen zararın ana nedeni bu olmuştur.
 Bu bizim için çok zor bir durum ve bazı kullanıcılarımızın ciddi kayıplara uğramasından dolayı derin üzüntü duyuyoruz.  Bununla birlikte, bu tür herhangi bir eylem riskle ilişkilidir.  Daha yüksek kazançların para kaybetme olasılığıyla birlikte geldiğini akılda tutmak her zaman önemlidir.
 Birçoğunuzun uğradığınız kayıplardan dolayı hayal kırıklığına uğrayabileceğini anlıyoruz, ancak bu aşamada durumu terk etmeyeceğimizi size temin etmek istiyoruz.  Smart Trade Coin şu anda meydana gelen kayıpları en aza indirmek ve onunla uğraşmak zorunda kalan tüm kullanıcıları telafi etmek için çözümler arıyor.
 Smart Trade Coin, her zaman topluluğumuz için mümkün olan en yüksek getiriyi elde etmek istiyor.  Siz bizim için en önemlisiniz ve tüm eylemlerimiz sizinle birlikte alınır.  Sizin kaybınız bizim de kaybımızdır, bu yüzden bu durumu düzeltmek için birlikte çalışacağız.  Son dönemde yaşanan dalgalanmaların şirketimize ve hizmetlerimize olan güveninizi etkilemeyeceğine inanıyoruz.  Uzun yıllardır piyasada faaliyet gösteriyoruz ve büyük bir grup insana daha iyi bir yaşam ve gelecek için koşulları inşa etmede yardımcı olduk.  Kimsenin yardımsız kalmayacağını temin etmek isteriz.
 Bizimle birlikte olduğun için teşekkür ederiz.
 Akıllı Ticaret Madeni Para Ekibi

Sevgili Kullanıcı,

Hem DEFI'ye hem de normal botlara yatırım yapmak mantıklıdır.  4 Yıldır ilk defa YİD'lerimiz olumsuz sonuçlar üretti.  Bu, YİD'lerin her zaman olumsuz sonuçlar üreteceği anlamına gelmez.  Analistlerimiz, olumsuz sonuçları mümkün olan en iyi yatırımlarla telafi etmek için çalışıyor.

 sonraki adımlarımız hakkında sizi mümkün olan en kısa sürede bilgilendireceğiz.  sabrınızı ve anlayışınızı rica ediyoruz
=====
bu sisteme şikayet bildiren birisine gelen cevap

.............

Rus grubunun şirkete attığı e posta :                                                        
Sevgili STC KURULU!!! Resmi itirazınızı okuduktan sonra, sizin için birçok soru ortaya çıktı. Açıklamanızın bağlamında birbiriyle çelişen birçok gerçek var. Sizinle iletişime geçen herkes sadece sıradan kullanıcılar değil, aynı zamanda çeşitli platformlarda uzun yıllara dayanan ticaret tecrübesine sahip profesyonel tüccarlardır. Kendine saygısı olan bir firma olarak bir takım soruları yanıtlamanızı rica ederiz.
Öncelikle, De Phi'de kaldıraç yoksa, kaldıraç kullanmış olmanız ne anlama gelir?
İkincisi, yazarken paranızı boşa harcamamak için öyle oldu diyelim. Neden, süper profesyonellerden oluşan bir ekibe sahip olmak, risk yönetimine uymamak gibi ciddi ihlaller işlendi.
Orandaki keskin düşüşe rağmen 10 Mayıs'ta neden %100 kar oldu ve şimdi, oran yükseldiğinde ve 2 haftadır aşağı yukarı sabit kaldığında, negatif bölgeye mi girdiniz? Ve neden eksiyi şimdi 10 Mayıs kârıyla veya kendi fonlarınızla kapatmıyorsunuz? Sizin de anladığınız gibi kâr, yalnızca stratejiden değil, aynı zamanda kripto para birimi ve dolardaki artıştan da kaynaklandı. Ve düzenli olarak akıllı bir sözleşme için ödeme yaptık. Sonuçta, bu mevduatlarımızın güvenilir bir şekilde toplanması ve güvenliği anlamına gelir !!! Bu durumda, o zaman, kira için parayı iade etmekle yükümlüsünüz.
Yine de, kayıp minimizasyonu ile ne demek istiyorsunuz? Ve sorunu çözmek için bir zaman çerçevesi belirtmemişsiniz. Herkes zaten de fi'ye para yatırmışken, kaldıracı neden şimdi öğreniyoruz? Riskleriniz göz önüne alındığında, bunu yapmazdık.
Ciddi bir şirket olarak, bunların sizin ihlalleriniz olduğunu anlamalısınız ve durumu şimdi düzeltmezseniz kara listeye alınma riskiniz vardır. Güven sıfıra inecek ve insanlar sizinle işbirliği yapmayacak. Lütfen mümkün olan en kısa sürede açıklığa kavuşturun ve yukarıdaki soruları cevaplayın.

Şirket kullanıcıların kayıt oldukları epostalara biraz önce şu mesajı gönderdi:                                                                                                                                        Dijital para birimleri, on yıldan biraz daha uzun bir süre önce piyasaya çıktı. Bu 10 yıl, dünya çapında gerçek bir finans devrimini temsil ediyordu. Şu anda neredeyse herkes Bitcoin'in ne olduğunu biliyor ve her geçen gün kripto sektörüne yatırım yapmakla ilgilenen daha fazla insan var. Başından beri, bu yeni yatırım biçiminin geleneksel borsalardan ve varlık ticaretinden farklı olduğu açıktı. Fiyat dalgalanmalarının daha büyük dinamikleri, daha da büyük karlar sağlar. Bununla birlikte, büyük kazançlar için bir fırsatın olduğu yerde, aynı zamanda önemli kayıp riski de vardır.

Son zamanlarda Smart Trade Coin, hizmet paketine DeFi yatırımlarını ekledi. Mümkün olan en yüksek karı elde etmek için en iyi yönü denetlemek ve seçmek için ekibimize seçkin profesyoneller getirdik. Ancak ani piyasa dalgalanmaları kontrolümüz dışında ve son zamanlarda böyle bir durumla karşı karşıya kaldık. Bu nedenle, kripto yatırımlarının son zamanlardaki türbülansını açıklamak ve etkilerini azaltmak için çözümlerimizi sunmak istiyoruz.

DeFi Sektöründe kullandığımız yatırım stratejisi kaldıraç üzerine kuruluydu. Kaldıraç, belirli bir yatırımda daha fazla risk sağlamak için marjı kullanarak çalışır. Uygulamada, yatırım sermayesinin yalnızca bir kısmı kullanılır ve borç veren, ihtiyaç duyulan miktarın geri kalanını karşılar. Bu çözüm, yatırım yaparken öz sermaye kullanımını sınırlamanıza olanak tanır. Kaldıraç kullanımı, olağan yatırım biçiminden çok daha fazla kâr elde etmeyi mümkün kılar. Ancak tüm sürecin dinamiklerini artırmak, yatırımın %100'üne kadar bile kayıp riskini de beraberinde getiriyor.

Önceki çabalarımız başarılı oldu ve birçok kullanıcımız önemli karlar elde etti. Ancak son dönemde piyasaya ve yatırımcılara olan güvenimiz boşa çıktı. Piyasa, birçok analistin tahmin ettiğinden farklı bir yön aldı. Son dönemde yatırım faaliyetlerimizi etkileyen zararın ana nedeni bu olmuştur. Bu bizim için çok zor bir durum ve bazı kullanıcılarımızın ciddi kayıplara uğramasından dolayı derin üzüntü duyuyoruz. Bununla birlikte, bu tür herhangi bir eylem riskle ilişkilidir. Daha yüksek kazançların para kaybetme olasılığıyla birlikte geldiğini akılda tutmak her zaman önemlidir. Birçoğunuzun uğradığınız kayıplardan dolayı hayal kırıklığına uğrayabileceğini anlıyoruz, ancak bu aşamada durumu terk etmeyeceğimize dair sizi temin etmek istiyoruz. Smart Trade Coin şu anda maruz kalınan kayıpları en aza indirmek ve onunla uğraşmak zorunda kalan tüm kullanıcıları tazmin etmek için çözümler arıyor. Smart Trade Coin, her zaman topluluğumuz için mümkün olan en yüksek getiriyi elde etmek istiyor. Siz bizim için en önemlisiniz ve tüm eylemlerimiz sizinle birlikte alınır. Sizin kaybınız bizim de kaybımızdır, bu yüzden bu durumu düzeltmek için birlikte çalışacağız. Son dönemde yaşanan dalgalanmaların şirketimize ve hizmetlerimize olan güveninizi etkilemeyeceğine inanıyoruz. Uzun yıllardır piyasada faaliyet gösteriyoruz ve büyük bir grup insana daha iyi bir yaşam ve gelecek için koşulları inşa etmede yardımcı olduk. Kimsenin yardımsız kalmayacağını temin etmek isteriz.

Bizimle birlikte olduğun için teşekkür ederiz.
Akıllı Ticaret Madeni Para Ekibi

SMART TRADE COİN BATTI MI?

Smart Trade Coin hakkında sosyal medyada ortaya çıkan iddialar gündeme damga vurdu. En dikkat çeken iddia ise 8 Haziran 2021 itibari ile sistemde parası olan herkesin parasının yüzde 90 oranında erimiş durumda olması dile getirildi. Şirket tarafından konuyla ilgili şuana kadar henüz bir açıklama yapılmadı. Kullanıcıların milyonlarca dolar zarar ettiği belirtiliyor.Konuyla ilgili Smart Trade üzerinde işlem yapan bir kullanıcı birçok iddiada bulundu. İşte o iddialar...

 
"Sistem çok karışık 2 seviyeli. İlk aşama Oceans önleme diye bir yere kayıt yapılıyor. Kayıttan sonra go Smart trade Coin sistemine bir kayıt daha açılıyor. Sizden sonra gelenleri ve bir üstünüzdeki kişiyi Oceans internet sayfasından göre yönlendiriliyorsunuz. Sağ kol ve sol kol tamamladıktan sonra Oceans şirketi tarafından ödeme alıyorsunuz. Bu ödemeler soğuk cüzdan adreslerine gönderiliyor. Smart Go Yazılımında da belirli bir BTC & Ethereum göndererek sistem üzerindeki botları kiralaya biliyorsunuz. Bu botlar size yatırmış olduğunuz Bitcoin ve Ethereum adetine göre günlük olarak adetiniz çoğalıyor. Bitcoin ve Ethereum fiyatı düşse de adet olarak miktarınız çoğaldığı için zararda olmuyorsunuz. 5.06.2021 tarihine kadar her gün düzenli bir ödeme olurken Ethereum ve Bitcoin fiyatı aşırı bir şekilde düşüş olmadığı halde %95 ile %90 arasında büyük Ethereum ve Bitcoin adet sayısında azalma olmuştur. Bundan yaklaşık 2 hafta önce de normalinden fazla ödeme yapmışlardı ama fazla ödemeyi aynı gün hesaplarımızdan çektiler. Eksi düşüş olduktan sonra şirket Twitter hesabında 48 saat içerisinde sorunu çözeceğiz diye twit attı. Bu tiwitin üzerine yaklaşık bir hafta geçmesine rağmen herhangi bir işlem yapmadı. Önemli açıklamalar yapılacak diye Zoom toplantısı adı altında daha önce bu tip dolandırıcılık suçları olan Çiğdem Karaca isimli bir kişi çıkıp alakasız şeyler konuşmaya devam etti ve daha sonrasında herhangi bir yorum, mesaj, mail veya twit atılmadı. Şuan için herkes beklemede" ifadelerini kullandı.

Başka bir Smart Trade Go kullanıcısı yaptığı işlemler sonrası Smart Trade yetkilileri tarafından hesapların işlemlere kapatıldığı iddiasıyla diğer binlerce mağdur gibi yetkililer tarafından açıklama yapılmasının bekliyor.

Smart Trade twitter adresinden "Sizin de fark ettiğiniz gibi sistem üzerinde hala çalışıyoruz. Bu yüzden 48 saat aralığını da verdik. Sizi güncel tutuyoruz." açıklaması yapıldı.

Beklenen açıklamanın 48 saat geçmesi üzerine kullanıcılar şirket yetkilileri tarafında hala açıklama yapılmasını bekliyor.

Smart Trade yetkililerinin "ponzi" gibi işleyen düzenin nasıl işlediğine ait mesajlar sosyal medyada dolaşıyor.

STC Şirketinin KYC doğruma hariç EK Kimlik doğrulama istemesi hakkında.
Alman Grubundan alıntıdır.
Google Translete ile çevrilmiştir.

STC bazı bazı algortimaları kullanarak şüpheli gördüğü bazı hesaplardan KYC doğruma hariç EK Kimlik doğrulama istiyor. 
Böyle bir durumla karşılaşırsanız bilginiz olsun.

---------------

 ‼️ ‼️  DİKKATLİCE OKUYUN‼️ ‼️ 

Bireyler için bloke ödemeler ve daha fazla bilgi ve belge yükleme gerekliliği ile ilgili olarak CEO'nun cevabı burada.

Merhaba…
Kullanıcılarınızı KYC süreci hakkında eğitmek için sizi doğrudan bilgilendirmek üzere Bay Singh (CEO) tarafından bilgilendirildim.  
Öncelikle size uluslararası KYC prosedürlerinin nasıl çalıştığını açıklamak istiyorum.  
Şirketimizde dünyadaki tüm büyük şirketler (PayPal, online bankalar) ile aynı prosedür ve yönergelere sahibiz. 
 
Platformumuza kayıtlı tüm kişilerin verilerini toplamakla yükümlüyüz.  Hizmetlerimizin yoğun ve aktif kullanımında bile, daha yeterli bir KYC'ye bağlıyız.  
Bütün bunlar kara para aklama, terörün finansmanı ve diğer tüm suç faaliyetleri perspektifinden geliyor.

Tüm bu verilere sahip olmak ve saklamakla yükümlüyüz!  
Sistemimizde rastgele bir üretecimiz var, EK KYC'ye kimin gideceğine bu makine karar veriyor.  
Makine ayrıca, kullanıcının aşağıdaki gibi olumsuz eylemlerinden sonra da karar verir:

Usulsüzlükler, kupon dolandırıcılığı, ürünlerimizi kullanmadan 24 saat içinde para yatırma ve çekme.  Bu kararları veren insanlar değil, her şey rastgele sayı üreteci tarafından yapılır.  
Ödenen tutarların da KYC ile ilgisi yok.
  
Her gün 2500'e kadar büyük KYC yapıyoruz ve bunların hepsi %97 başarılı.  
Ancak, bazıları doğru bilgi göndermez.  
Size bir örnek vereyim: sabun şişelerini veya tuvalet kağıdı fotoğraflarını gösteren resimler yüklendi.  
Bir de el yazısıyla "Türkiye vergi ödemiyor" yazan resimler...

Sadece bu kişinin gerçekten var olduğu teyit edilecek.  
Şirketimizde her gün büyük meblağlar ödendiğini unutmamalısınız. 
 
Hüküm ve koşullarımızda belirtildiği gibi, herkes kendi vergilerinden sorumludur.  
Kullanıcılarımızın kişisel kaygıları ve yükümlülükleri ile hiçbir ilgimiz yoktur. 
 
Yine açıklığa kavuşturmak için burada mesele, bir kişinin vergi ödemesi gerekip gerekmediği değildir.
Önemli olan bu kişinin kayıtlı ve gerçek olmasıdır. 
 
Çok fazla dolandırıcılık vakamız olduğunu belirtmek isterim. 
Sadece bazılarını anlatmak gerekirse;  
her gün büyük miktarlarda para transfer etmeye çalışan ve kısa bir süre sonra tekrar geri çeken "GOLD statülü" insanlarımız var.
Bu insanlar ürünümüzü kullanmazlar.  
Buna klasik kara para aklama denir!  

Ayrıca, sistemin zayıflıklarından yararlanmak için mükerrer hesaplara veya 10'a kadar hesaba sahip birçok KULLANICI vardır.  
Tahmin edebileceğiniz gibi, bu hileler sonsuzdur.  
Umarım işimize saygı duyarsınız ve sistemimizi güvende tutmak için burada olduğumuzu anlarsınız.

Resmi açıklamanın sonu

-----------

Yani millet, her şey yolunda gidiyor ve ödemeler eskisi gibi işlemeye devam ediyor, sadece şüpheli olmayanlar için talebe uymaları ve ek veri ve belgeler yüklemeleri gerekiyor!

Tekrar etmek gerekirse: Vergi dairesine veya başka birine hiçbir şey aktarılmıyor.  Sadece bir çit.

...........

Stc panel news bölümünde yayınlanan duyuru

Değerli Kullanıcılar,

    Kripto pazarı hızla büyüyor. Bitcoin 2009 yılında oluşturuldu ve
    yatırımcıların baştaki şüpheciliğine rağmen, bugün
    en yüksek maliyeti 60.000 doların üzerinde olan tanınmış bir yatırım aracıdır. Kripto piyasası
    , geleneksel yatırım biçimlerine ciddi bir rekabet sağlar. Daha
    kısa sürede çok daha yüksek kar elde edilmesini sağlar, ancak böyle bir
    model kayıp riskinden uzak durmaz.

    DeFi hizmetleri,
    Smart Trade Coin'in sunduğu pakete dahil edilen en yeni hizmetlerden biridir . Bu yatırımlar bir     grup seçkin uzman tarafından yürütülmektedir
. Şimdiye kadarki çalışmaları sayesinde birçok kullanıcımız
    önemli yatırım kazançları elde edebilmiştir. Bununla birlikte,
    kripto sektörünü karakterize eden bazı unsurlar kontrol dışı kalıyor ve
    birçok sinyale rağmen,
    tahmin ettiğimizden tamamen farklı bir yön alabilir . Son zamanlarda böyle bir olaya tanık olduk.
    Yatırımcıların ve analistlerin deneyim ve bilgisine rağmen , DeFi'nin yatırımları
    beklediğimizden farklı bir yöne gitti.

    Önceki eylemlerimiz, finansal kaldıraç
    kullanımıyla , yani belirli bir yatırıma daha fazla maruz kalma sağlamak için marj kullanımıyla ilgiliydi .
    Bu çözüm, yatırım yaparken öz sermaye kullanımını sınırlamamızı sağlar.

    Sonuç olarak, öncekinden çok daha yüksek bir kâr elde etmek mümkün oldu.
    olağan yatırım şekli durumu. Bu seçeneğin ne yazık ki
    bir dezavantajı var: kazançlar arttıkça kayıp riski de artıyor.

    Birçoğunuz gibi Smart Trade
    Coin için bu çok zor bir durum . Hizmetimizin birçok kullanıcısının
    önemli kayıplara uğradığının farkındayız . Ancak
    , ister geleneksel ister kripto pazarlarında olsun, yatırım yapmanın her zaman doğasında olan bir risk vardır .

    Smart Trade Coin ekibi için kullanıcılar her zaman önce gelir. Bu nedenle
    oluşan kayıpları telafi etmeye yardımcı olacak bir karar aldık .
    Amacımız,
    etkilenen her kullanıcıya yardımcı olmak için bir kripto havuzu oluşturmaktır .

    Amacımız bu konuda mümkün olan tüm önlemleri almaktır. çabalıyoruz
    Bu zor anda yardımcı oluyor ve
    birlikte başaracağımıza inanıyoruz .
    Şirketimizin yeteneklerine olan güveniniz için teşekkür ederiz . Smart Trade Coin, herkesin
    kripto endüstrisinde gerçek bir kar elde etme şansına sahip olması için sizin için oluşturuldu .

    Smart Trade Coin Ekibi             

.........................

             

Geçen hafta bugün go smart yazilim içerisindeki defi botlarinin %60 ila %90 arası zarar vermesinden itibaren , yazilimin sahibi şirket 48 saat süre istedi ve akabinde sistemsel bir hatanın olmadığı yatırım neticesinde zararın mevcut olduğu ve bu zararın çözümü için çalışma baslattiklarina ilişkin açıklama yaptı.  Bu açıklamadan sonra ikinci bir açıklama yaptı ve zarardaki sorumluluğu kabul ettiklerini ve  çözüm için çalıştıklarını herkesin zararını minumuma indireceklerini ve kendilerinin hiçbir yere gitmediğini,  herkesin kaybının kendi kaybı olduğunu bildirdi. 
Bu süreçte yazilimin kullanıcıların da zararın ne zaman ve ne şekilde karşılanacağına ilişkin net bir açıklama gelmediğinden tedirginlik doğdu. 
Özellikle sosyal mecralarda yazilim ile ilgisi olan veya olmayan arbitraj yazilimin ne olduğunun içeriğini dahi bilmeyen kişiler çoğunlukta olmak üzere aşırı oranda bilgi kirliliği doğdu. İş bu telegram sayfasının kurulma amacı da en sağlıklı ve doğru şekilde yazilima yaptığı yatırımdan zarar eden kişilere doğru ve net bilgi vermektir. 
Bu kapsamda sosyal medyadaki bilgi kirliliğine sebep olan hususların bir çoğunun doğru olmadığına ilişkin yorum katmadan sadece tespit yapılacaktır. 

1.Soylem - smarttrade dolandırıcılığı, balon patladı mı?
Smart yazilim 1.5 yıldan fazla aktif olarak calismakta ve yatırımcılarına hizmet vermektedir. Bugüne kadar yatirimcilarina al-sat yaparak düzenli kripto kazandırmaktadır. Geçen cumartesi gününe kadar yatırımcısına düzenli kripto para kazandırmıştır. Geçen haftaki defi botlarinda ki zarar nedeni ile yatirimcilarini büyük oranda kayba uğramıştır. Bu kayiptan sonra şirket hemen açıklama yapmış ve sorumluluğu üzerine almış ve zararı karşılayacağını taahhüt etmiştir. Ve yazilimin üzerinden şirkete yazan herkese düzenli olarak cevap verilmektedir. Yazilimin içerisinde normal bot ve defi botları mevcut olup normal botlarda işlem yapan yatırımcılar hiç bir zarara uğramadan  yazilimi kullanmaya devam etmektedir. Yazilimi kullanmaya devam eden herkese günlük kripto para getirilerini düzenli olarak hesaplarına yansitilmaktadir. Yazilimdan yatırımını çekmek isteyen herkese ödemeleri şirketçe yapılmaktadır. Şirketin etherscan sayfasına bakıldığında şirketin yatirimcilara yapmış olduğu ödemelerin günlük bir kaç milyon dolar olduğu görünmektedir.  Sirketin Dolandırıcı olduğu söylemi doğru olsaydı,  olayın meydana geldiği andan itibaren 1 haftadır düzenli olarak yatırımcılara sirket tarafından günlük yüklü ödeme yapılması beklemek doğru olmazdı. Dolandırıcılık söylemi hatalı, yapılan yatırımlardan zarar edilmesi doğru olandır. 

2. Söylem - Go smart yazılımı da Thodex gibi yatırımcısıni dolandırdı mi?
      -Oncelikle Thodex ile Gosmart yazilimin çalışma alanlari tamamen farklıdır. Thodex kendi sitesine üye olan yatirimcilarin kripto paralarını alım satım yapmasına imkan veren bu alim-satimdan komisyon alan bir kripto para borsasidir. 
       Go smart yazilim ise al sat yapan bir arbitraj yazilim programıdır. Go smart yazılımı alan kullanıcıların yatirimlarini, yatırımcıların talimatları dogrultusunda 30-60-90 ... gibi sürelerde dunyanin en büyük kripto para borsalarindaki kur farkından veya saat farkından yararlanarak al-sat yapan yazilim robotudur. Yani gosmart yazılımın işleyiş alanı yatırımı doğrudan kullanmak olup, thodex kriptopara borsası ise sitesi içerisindeki kriptoparalari kullanma hak ve yetkisine sahip değildir. 
       -Thodex olayında yatırımcıların paralarını şirket sahipleri almış ve "fişini kapatarak" diye tabir edilecek şekilde kripto para borsasini sistemsel şekilde kapatmıştır. Yani 404-EROR vermiştir.
        Go Smart yazılımda ise geçen hafta yatırımın zarar etmesinin hemen ardından şirket olaya el atmış, yatirimcilarini düzenli bilgilendirmis, zararı karşılayacağını ve bunun için özel ekip kurduklarını ve yoğun şekilde calistiklarini taahhüt etmiştir. Olayın olmasının ardından 1 hafta geçmiş ve bu süreçte her yatırımcı yazılımını halen kullanmaya devam etmektedir.

Normal botlarda ve defi botlarindan duzenli olarak alsat yaparak yatırımcısına kriptopara getirisi sağlamaya devam etmektedir. İsteyen herkese  yazilim içerisindeki kriptoparalarindan talep ettiği miktarlarda ödemeleri yapmaktadır. 

GoSmart yazılımı,  thodex gibidir söylemi hatalı, thodex te tamamen Dolandırıcılık eylemi mevcut olup Gosmart yazılımda sadece yatırım zararı mevcut olup şirket halen aktif şekilde çalışmaya devam etmektedir doğru olanıdır. 

3. Soylem - Şirket tipik oyalama taktiği yapıyor mu?
       Olayın hemen akabinde şirket 48 saat süre istemiş ve daha sonra zararın mevcut olduğunu, sorumluluğu üstlerine aldıklarını ve zararları karşılamak için çalışmaya başladıklarını ve herkesin zararını maksimum düzeyde karşılanacağını taahhüt etmiştir. Haklı olarak yatırımcılarda net bir şekilde zararın karsilanma zamanı ve diğer detayları duymak istemektedirler. Ancak şirketin kriptopara transferi işlemlerinin  gözüktüğü etherscan sayfasına bakıldığında günlük 1 milyon dolardan fazla hatta bazen çok daha fazlası şirket tarafından yatirimcilarina ödenmektedir. Günlük ödemelerin bile milyon dolar olarak ifade edildiği bir şirkette defibotlarinda ki %60 ila %90 arasındaki kaybın miktarının çok büyük miktarda olacağı herkesçe aşikardır. Şirket Ceo'sunun en son attığı mail de özel ekip kurduklarını ve zararların giderilmesi için havuz kurdukları ve finansorlerinden bu havuza para topladiklari açıkça yazmaktadır. Özellikle kriptoparalarin düşüşte olduğu şu donemde ve dünyanın pandemi nedeni ile ekonomik krizde olduğu bir dönemde bu çapta büyük zararı karşılayacak finans desteğini bulmak biraz zaman almaktadır. Şirket oluşturduğu kriz masasında yeterli finans desteğini bulduğu anda yatirimcilarina zararların ne şekilde , ne oranda ve ne zaman giderebilecegine dair detayli açıklama yapacaktır. 
Şirket tipik oyalama taktiği yapıyor hatalı, zararın giderilmesi için finansorlerinden destek topluyor ve bu çapta zararın karşılanması için finans desteği biraz zaman alıyor doğru olandır 

4. Soylem- DeFi Botlarinda süresi biten talimatlari "bitirme" işlemini gerçekleştirip tekrardan yeni talimat verelim mi veya paramızı çekelim mi?
     Mevcut zararın üzerinden 1 hafta gecmis ve bu sürede bir çok yatırımcının yazilimin içerisindeki aylık talimatlari sona ermiştir. Ancak bu aşamada söz konusu talimat işlemini bitirmeden beklemeye devam etmek veya bitirip yeniden talimat vermek kişilerin tamamen kendi takdirinde olup bu konuda kimsenin yönlendirmesi ile hareket etmeyin. Cunku iki türlü de sonuçtan zarar etme durumu söz konusu olabilir. DeFi botlarin aylık süresi dolduğunda "bitirme" işlemini sonlandirma eylemi gerçekleştiğinde söz konusu bottaki tüm zararları kabul etme ihtimali söz konusu olabileceğinden önümüzdeki günlerde şirketin zararların karşılığı miktarı artı olarak tekrardan botlara yansıtarak zarar gidermesi durumunda ,bitirmiş olduğunuz bota yansitilmama ihtimali söz konusu olabilir. Ancak böyle bir durum söz konusu da olmayabilir. 
Bu hususta birilerine sorarak hareket etmek yanlis olan, şirketin sport sayfasından şirkete ne yapılacağı konusunda mail atılması doğru olandır. 
5. Soylem- GoSmart yazilim herkesi zarar ettirdi mi?
         Yazilimi 1.5 yıldan fazla süredir aktif olarak kullanan yatırımcılar vardır. Yazilimi kullanan kişilerin %90 dan fazlası yazilima ilk girdiklerinde ki ana parasından daha fazlasını kazanmış ve yazilimin içerisinden çekmiştir. Yani bu %90 oranında kişiler kardan zarar etmiş durumdadirlar. Ancak son 1 -2 aydır yazilimin kullanım hakkını satın alan kişiler koydukları ana paradan zarar etmişlerdir. Bu kişilerin ana paraları eridiğinden dolayi zararları büyük orandadır. 
Yazilimi kullanan kişilerin büyük kısmı zarardadir hatalı olan, yazilimin kullanım hakkını son 1-2 ay içinde alan kişilerin anaparalarindan zararı söz konusudur doğru olandır.

6.Söylem -Yazilim tamamen marketing ile yayılmışmıdır?
Yazilimin dünya genelinde 600 binden fazla kullanisici mevcuttur. Bu yazilimin marketing üzerinden kullanan dünyadaki kişi sayısı ise tahminen 70 bin civaridir. Yani yazilimi marketing olmaksızın kullanan kişiler %90 oranindadir. Bu nedenle de klasik network marketing sistemi söz konusu değildir. Yani yazilimi kullanmak için yatırım yapmak için yeni kullanıcı getirmek veya belli şartlar söz konusu değildir.
7.Söylem - Gosmarttrade ponzimidir?
Ponzi sisteminde bir ürün yoktur hayal satar, sistemdeki herkes piramit şemasına dahildir, devamli yeni üye getirme zorunluluğu mevcuttur. Ve sistem patladığında ortada ne kazanç ne de sorumlular bulunmaktadır.
Gosmart trade yazılımda ise otomatik alsat yapan bir yazilim ürünü mevcut olup ,1.5 yıldan fazladır yatırımcılarının tamamına kriptopara kazandıran bir ürün bulunmaktadır. Ayrıca bu yazilimi kullanmak için network marketing yapmaya gerek olmadığı gibi öyle bir şartta yoktur. Dünyada Yazilimi kullanan kişilerin %90 ı bireysel olarak kullanmaktadır.  Geçen cumartesi gününden itibaren yazilimin sahibi şirket sorumluluğu üstüne alarak zararları telafi edeceğini taahhüt etmiştir ve geçen haftadan beri normal botlardan ve defi botlarindan isteyen yatirimcilara bot içerisinde kalan ödemeleri yapılmaya devam etmektedir. 

Go.smarttrade’in ponzi olduğu söylemi hatalıdır, otomatik al-sat yapan akıllı yazilim ürününe sahip olan gosmart yazılımının bir yatırımdan zarar ederek yatırımcısının zararını gidermeye çalışması  ve halen botların normal çalışmaya devam etmesi göz önüne alındığında yatırım zararı durumunun mevcut olduğu doğru olandır..?

Zarara uğrayanlar şirketin(!) bir an önce sorunu çözüp dolandırıcı olmadıklarını ispatlamalarını ve kayıplarının ivedilikle karşılanmasını talep ediyor. Verilen sürelerin çoktan dolduğunu hukuki işlemlere başlandığını dile getiriyorlar.                                                                                                                                                           

banner257
Yorumlar (1)
mağdur 1 ay önce
malesef bu lanet olası sisteme girip batanlardanım bende. 42.000 dolar param bir gece yarısı gitti. bilgim dahi olmadan bizim paralarımızı kaldıraçta kullanmışlar. daha sisteme gireli 3 ay oldu tam 300 bin tl ana param yok oldu. 5 hazirandan bugüne kadar 48 saat bekleyin diye insanları oyaladılar. eskişehir ofisinde mahmut ve serpil isimli iki şahıs bu sisteme yönlendirenlerdendir, başlarında çiğdem ve ilhan diye birileri var kendilerine lider diyorlar. benim gibi binlerce mağdur var. İnsanların paralarını gaspedip yok olan tosuncuklardan bunlar
34
açık
Günün Anketi Tümü
Oturduğunuz binanın 6.5 ve üstü büyüklüğünde bir depreme dayanacağını düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 03 Ağustos 2021
İmsak 04:05
Güneş 05:51
Öğle 13:16
İkindi 17:10
Akşam 20:30
Yatsı 22:08
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 0 0
2. Alanyaspor 0 0
3. Altay 0 0
4. Antalyaspor 0 0
5. Beşiktaş 0 0
6. Karagümrük 0 0
7. Fenerbahçe 0 0
8. Galatasaray 0 0
9. Gaziantep FK 0 0
10. Giresunspor 0 0
11. Göztepe 0 0
12. Hatayspor 0 0
13. Başakşehir 0 0
14. Kasımpaşa 0 0
15. Kayserispor 0 0
16. Konyaspor 0 0
17. Rizespor 0 0
18. Sivasspor 0 0
19. Trabzonspor 0 0
20. Malatyaspor 0 0
Takımlar O P
1. Adanaspor 0 0
2. Altınordu 0 0
3. Ankara Keçiörengücü 0 0
4. Ankaragücü 0 0
5. Erzurumspor 0 0
6. Balıkesirspor 0 0
7. Bandırmaspor 0 0
8. Boluspor 0 0
9. Bursaspor 0 0
10. Denizlispor 0 0
11. Eyüpspor 0 0
12. Gençlerbirliği 0 0
13. Kocaelispor 0 0
14. Manisa FK 0 0
15. Menemenspor 0 0
16. Samsunspor 0 0
17. Tuzlaspor 0 0
18. Ümraniye 0 0
19. İstanbulspor 0 0
Takımlar O P
1. Arsenal 0 0
2. Aston Villa 0 0
3. Brentford 0 0
4. Brighton 0 0
5. Burnley 0 0
6. Chelsea 0 0
7. Crystal Palace 0 0
8. Everton 0 0
9. Leeds United 0 0
10. Leicester City 0 0
11. Liverpool 0 0
12. Man City 0 0
13. M. United 0 0
14. Newcastle 0 0
15. Norwich City 0 0
16. Southampton 0 0
17. Tottenham 0 0
18. Watford 0 0
19. West Ham 0 0
20. Wolverhampton 0 0
Takımlar O P
1. Deportivo Alaves 0 0
2. Athletic Bilbao 0 0
3. Atletico Madrid 0 0
4. Barcelona 0 0
5. Cádiz 0 0
6. Celta de Vigo 0 0
7. Elche 0 0
8. Espanyol 0 0
9. Getafe 0 0
10. Granada 0 0
11. Levante 0 0
12. Mallorca 0 0
13. Osasuna 0 0
14. Rayo Vallecano 0 0
15. Real Betis 0 0
16. Real Madrid 0 0
17. Real Sociedad 0 0
18. Sevilla 0 0
19. Valencia 0 0
20. Villarreal 0 0

Gelişmelerden Haberdar Olun

@
version="1.0" standalone="yes"?> <