Acil serviste sağlık çalışanına yumruklu saldırı

Kocaeli Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin acil servisinde EKG çeken sağlık çalışanı, tartıştığı bir hasta yakınının saldırısına uğradı. Yüzüne aldığı yumruk darbeleriyle yaralanan Ahmet A., şikayetçi oldu.

banner237
Acil serviste sağlık çalışanına yumruklu saldırı

Edinilen bilgilere göre olay dün gündüz saatlerinde Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin acil servisinde meydana geldi. İddialara göre acil servise gelen bir hasta EKG çektirmek için kadın hemşire istedi. Sağlık görevlileri ise “Burası acil servis, burada ayrım olmaz” cevabını verdi. Tedavi için gelen hastanın daha sonra görevlilere hakaretler yağdırdığı belirtildi. Tedavisi tamamlandıktan sonra taburcu edilen hasta bu kez akşam saatlerinde yanında birkaç kişi ile hastaneye geldi. Bu sırada şahıslar karşılaştıkları sağlık görevlisini darp ettikten sonra hastaneden ayrıldı. Yaşanan olaya tepki gösteren sağlık çalışanları hastanede çok ciddi bir güvenlik probleminin olduğunu dile getirdiler. Yaşanan olayı anlatan sağlık görevlileri “Hastanemizde 1 polis, 2 jandarma bekliyor. Ama hiçbir şekilde müdahale etmemişler. Bizim hastanemizde genel olarak güvenlikle ilgili bir sıkıntımız var” diye konuştu.

43531131_303306150469323_2521115583362105344_n.jpg

Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı, Türkiye Kamu Sen Denetleme Kurulu üyesi ve Kocaeli İl Temsilcisi Ömer Çeker, yazılı açıklama yaptı:

Dün akşam saatlerinde Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde acil servise gelen bir hasta yakınları sağlık çalışanını darp etmiştirler. Darp edilen sağlık çalışanının acil şifalar dilekleriz, temennimiz bu ve buna benzer olayların son bulmasıdır.

Yaşanan üzücü olayı kınıyoruz.

Daha vahim olay yaşanabilirdi.

Olayların son bulması için gereken kanuni düzenlemeleri hayata geçirmeyerek sürüncemede bırakan, tedbirleri almayan yetkilileri de kınıyoruz.

Sağlık kuruluşlarında şiddetin (TERÖR)’rün ivme kazanarak zirveye doğru tırmandığı bir süreci yaşamaktayız. Her alanda görüş belirtenler sağlık daki şiddet (TERÖR) önlenmesi noktasında adeta küçük dillerini yutmuş cansına susmaktadırlar.

Hastanenin içerisinde sağlık çalışanı DARP EDİLİP, TEKME TOKAT DÖVÜLYOR ise söylenecek söz bitmiş demektir.

Sağlık sorunlarını gidermek için gündüz sağlık kuruluşuna baş vurup hizmet alacaksın, akşamüzeri akrabaların ile gündüz sağlık hizmeti aldığın sağlık çalışanını DARP edeceksin.

YOK BÖYLE BİRDÜNYA.

Üstüne üstlük beyaz kot verilecek görev yaptığın hastane darp edilen sağlık çalışanına durum tespit raporu (Adli rapor düzenlemeyecek) darp edilen sağlık çalışanı o hali ile başka hastaneden durum bildirir (adli rapor) almak için koşturacak. Sağlık çalışanına geçmiş olsun.

Temennimiz bu ve buna benzer olayların son bulması.

YETKİLİLERİ GÖREVE DAVET EDİYORUZ.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER