Şehit Burak Tatar VII. Ulusal UMKE Tatbikatı

Şehit Burak TATAR VII. Ulusal UMKE Tatbikatı

Bakanlığımızca oluşturularak 81 İlde faaliyetlerini yürütülmekte olan Ulusal Medikal Kurtarma Ekiplerinin afete müdahale kapasitesinin artırılması; mevcut bilgi ve berecerilerinin geliştirilmesi ve diğer kurum ve kuruluşlar ile ortak çalışma ortamının sağlanabilmesi amacıyla 81 ilden 400 UMKE personeli ve 85 UMKE Aracı, UMKE Ambulasnı, 112 Ambulansı ve Mobil Komuta Kontrol Merkezi aracı ile AFAD, Jandarma Arama Kurtarma Timleri (JAK), İtfaiye, Jandarma ve Emniyet Güçlerimizin desteğiyle “Şehit Burak TATAR VII. Ulusal UMKE Tatbikatı”  Bolu ili Yeniçağa İlçesinde faaliyetlerine başlamıştır.

Söz konusu Tatbikat açılışı Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü 112 Acil Sağlık Hizmetleri Daire Başkanı Ali Emre ÇAĞAN, Afet ve Acil Durum Yönetimi Daire Başkanı Uzm. Dr. Eray ÇINAR, Yeniçağa Kaymakamı Mehmet Nail AKGÜL, Yeniçağa Belediye Başkanı Recai ÇAĞLAR, Bolu İl Sağlık Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Muhammed Emin DEMİRKOL, Acil, Sağlık, Eczacılık ve Tıbbi Cihazlar Başkanı Mehmet BALCI, Personel Destek Hizmetleri Başkan Yardımcısı Zeynep BAYSAL, Paydaş Kurumlarımız olan AFAD, İtfaiye, JAK, Jandarma ve Emniyet kuvvetlerinin değerli temsilcilerinin katılımı İle gerçekleştirilmiştir.   
 
Gerçekleştirilecek tatbikat ile öncelikle Ülkemizde gerçekleşebilecek büyük ölçekli afet ve acil durumlara müdahale de UMKE Timlerinin olay yerine sevk edilmesi ile başlayarak; kamp alanının oluşturulması, kayıt kabul işlemlerinin gerçekleştirilmesi, lojistik ve teknik donanımın temini ve idamesi, tıbbi uç nokta kurulumu ve işletilmesi, afet bölgesinde barınma ve beslenme ile diğer kurum ve kuruluşlarla koordinasyon ve ortak çalışma bilincinin geliştirilmesi  hedeflenmektedir.

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2018, 22:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER