Kastamonu'da UMKE birim sorumluları toplantısı

Kastamonu İl Sağlık Müdürlüğü'nde yapılan toplantıda faaliyetler, müdahale edilen olaylar ve birimlerin talepleri değerlendirildi

banner237
Kastamonu'da UMKE birim sorumluları toplantısı

Kastamonu'da Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) birim sorumluları toplantısı İl Sağlık Müdürlüğü'nde gerçekleştirildi.

Acil Sağlık Hizmetleri İlaç ve Tıbbi Cihazlar Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Özgür Yılmaz, Acil Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü İsmail Hakkı Demir, Kastamonu İl Ambulans Servisi Başhekimi Dr. Erbil Gökmuharremoğlu, Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü Ali Ünal, UMKE sorumlusu Paramedik Oğuzhan Bozoğlu ve birim sorumlularının katılımıyla yapılan toplantıda Kastamonu'da UMKE'nin gerçekleştirdiği faaliyetler, müdahale edilen olaylar ve birimlerin talepleri değerlendirildi.

Uzm. Dr. Özgür Yılmaz, toplantıda yaptığı konuşmada, Kastamonu'da Sağlık Bakanlığı'nın "gönüllüler ordusu" UMKE'nin başarılı faaliyetleriyle öne çıktığını söyledi.

Kentte, 2008 yılında kurulan UMKE'nin bugün 124 gönüllüsüyle çalıştığına dikkati çeken Yılmaz, "İlimizde şu an 112 Acil Servis hizmetleri gibi UMKE'de aktif olarak özveri ile çalışıyor. Her görev ve tatbikatı başarılı bir şekilde sonlandıran UMKE, gerekli donanım ve ekipmanların da alınmasıyla daha etkin bir şekilde güçlenecek." ifadelerini kullandı.

Acil Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü İsmail Hakkı Demir ise, Kastamonu UMKE'nin proje ürettiğini, kuruluşundan bu yana da çok yol kat ettiklerini vurguladı.

UMKE'nin hedefleri doğrultusunda emin adımlarla ilerleyen bir birim olduğunu aktaran Demir, "Bugüne kadar Kastamonu'da UMKE olarak girdiğimiz her faaliyetten alnımızın akıyla çıktık. İnşallah, bundan sonraki süreçte de yeni projeler üreterek, Kastamonu'da UMKE'nin gelişmesini sağlayacağız. Şunu söyleyebilirim ki çoğu ilde UMKE'de birim yoktur. Biz, Kastamonu UMKE ailesi olarak alanımızdaki tüm birimlerle, birim sorumlularımızla güçlü bir aileyiz." değerlendirmesinde bulundu.

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2018, 20:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER