Turgutlu Belediyesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101’inci yıl dönümünü birbirinden özel etkinliklerle kutlayacak. Büyük Zafer Yürüyüşü ve Ateş Gösterisi ile başlayacak kutlamalar, Gencer Savaş Orkestrası Konseri ile sona erecek.

Tüm Türkiye’de olduğu gibi 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101’inci yılı Turgutlu’da da heyecanla ve sevinçle kutlanacak. Turgutlu Belediyesi tarafından organize edilen kutlama programıyla Zafer Bayramı coşkusu, meydanlarda ve sokaklarda hissedilecek. 30 Ağustos Çarşamba günü yapılacak kutlamalar kapsamında ilk olarak Büyük Zafer Yürüyüşü ve Ateş Gösterisi düzenlenecek. Ardından Gencer Savaş Orkestrası Konseri ile Zafer Bayramı coşkusu ikiye katlanacak.

Büyük Zafer Yürüyüşü ve Ateş Gösterisi, Koza Parkı Kavşağı önünden saat 20.30’da başlayacak. Gencer Savaş Orkestrası Konseri ise saat 21.30’da 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Alanı’nda gerçekleşecek.

Zafer Bayramı’na yakışır bir kutlama programının olacağını belirten Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, “Her milli bayramımızı olduğu gibi 30 Ağustos Zafer Bayramımızı da yüreğimizdeki Atatürk, Cumhuriyet ve vatan sevdasıyla kutlayacağız. Güzel, eğlenceli ve zafer coşkusunu yaşayacağımız bir kutlama programı hazırladık. Tüm hemşehrilerimi 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarımıza katılmaya, bu sevinci ve heyecanı hep birlikte paylaşmaya davet ediyorum” dedi.