Seyhan Belediyesi kreşlerine 4 bine yakın başvuru yapıldı. Yoğun talebin olduğu Gürselpaşa, Tellidere ve Yeşilyurt Kreşleri'ne kayıt yaptırmaya hak kazanan adaylar, noter tarafından kura çekilişiyle belirlendi. Kesin kayıt hakkı kazanan adayların, 28 Ağustos-1 Eylül günleri arasında istenen belgelerle kreşlere başvurup kayıt işlemlerini tamamlaması gerekiyor.

Akif Kemal Akay başkanlığındaki Seyhan Belediyesi’nin 5 farklı mahallede hizmet veren kreşlerine bu yıl 4 bine yakın başvuru yapıldı.

2000 Evler ve Yeşiloba Kreşleri'nde kontenjanı karşılayacak düzeyde talep olduğu için çekiliş yapılmazken, Gürselpaşa, Tellidere ve Yeşilyurt Kreşleri'ne yönelik talebin çok fazla olması nedeniyle kesin kayıt yaptıracak adaylar noter tarafından gerçekleştirilen kura çekilişiyle belirlendi.

ÇEKİLİŞ NOTER TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen kura çekiminde, aday öğrencilerin kimlik numaralarının yazılı olduğu, aynı ölçüdeki kağıtlar katlanarak, aynı renk ve boyutlardaki toplara ayrı ayrı konuldu.

Şeffaf fanus içerisine konulan toplar noter tarafından, kontenjan sayısı kadar tek tek çekilerek yüksek sesle okundu. Her sınıf için ayrıca 5 yedek öğrenci de yine kurayla belirlendi.

KAYIT YAPTIRMAYA HAK KAZANANLARIN LİSTESİ WEB SİTESİNDE YAYINLANDI

Seyhan Belediyesi Kreş Müdürü Mehmet Yakut’un nezaretinde gerçekleştirilen kura çekiminde belirlenen kesin kayıt yaptırmaya hak kazanan öğrenci adaylarının listesi Seyhan Belediyesi web sitesinde yayınlandı.

KAYITLAR BAŞLADI

Adayların kesin kayıt işlemlerini 28 Ağustos – 1 Eylül 2023 tarihleri arasında kayıt hakkı kazandıkları kreşe başvurarak tamamlaması gerekiyor.