Erdoğan: Sağlık alanında hızlı bir millileşmeye ihtiyaç var

"Şehir hastanelerimizle birlikte sağlık turizminde çok ciddi sıçrama yapacağız" diyen Erdoğan, "Türkiye'nin sağlık alanında hızlı bir millileşmeye, yerlileşmeye ihtiyacı vardır" ifadesini kullandı.

Erdoğan: Sağlık alanında hızlı bir millileşmeye ihtiyaç var

Gülhane Külliyesi Spor Salonu'nda Sağlık Bilimleri Üniversitesi'nin akademik yıl açılışında konuşan AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bilkent'teki şehir hastanesinin aralık ayında açılacağını duyurdu.

Sağlıkta millileşme konusunu en az savunma sanayisi kadar kritik ve önemli gördüklerini söyleyen Erdoğan, "Artık istiyoruz ki tomografimizi, ultrasonografiyi, MR'ımızı biz üretelim. Bunları Türkiye yapar, bu beyin gücüne sahibiz. Şimdi biz uluslararası camiadan da ülkemizde ortak üretime girebilecek marka firmaları davet ediyoruz ve olumlu yaklaşımlar var, bu adımları ülkemizde atacağız" diye konuştu.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

>> Sağlık, bizim 16 yıldır üzerinde hassasiyetle durduğumuz, en çok yatırım yaptığımız ve hamdolsun en güzel neticeleri de aldığımız alanların başında geliyor.

>> Şehir hastanelerimizle birlikte sağlık turizminde çok ciddi sıçrama yapacağız.

>> Türkiye'nin sağlık alanında hızlı bir millileşmeye, yerlileşmeye ihtiyacı vardır.

>> Artık istiyoruz ki tomografimizi, ultrasonografiyi, MR'ımızı biz üretelim. Bunları Türkiye yapar, bu beyin gücüne sahibiz. Şimdi biz uluslararası camiadan da ülkemizde ortak üretime girebilecek marka firmaları davet ediyoruz ve olumlu yaklaşımlar var, bu adımları ülkemizde atacağız.

Ajanslar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER