Odunpazarı Belediyesi, Odunpazarı’nın yeni kreşini Eskişehir Mobilyacılar Kooperatifi Sanayi Sitesi’ne (EMKO) yapacak. EMKO’ya yapılacak kreş için 26 Ocak Cuma günü saat 10.30’da temel atma töreni düzenlenecek.

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Vizyon Projelerde yer alan kreş sözünü yerine getirmeye devam ediyor. Başkan Kurt, Odunpazarı’nın yeni kreşini Eskişehir Mobilyacılar Kooperatifi Sanayi Sitesi’ne (EMKO) yapacak. Tek katlı olması planlanan kreşte 6 sınıf olacak. Kreşte yaklaşık 120 öğrenci eğitim görecek. EMKO’ya yapılacak kreş için 26 Ocak Cuma günü saat 10.30’da temel atma töreni yapılacak. Kütüphane, yemekhane ve bahçe alanın da olacağı kreş, 75.Yıl Mahallesi Eceabat Sokak üzerinde (Türk Telekom Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Yanı) yer alacak.

Odunpazarı’na kreş yapmaya devam edeceklerinin altını çizen Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, “Cumhurbaşkanı tarafından yayınlanan Tasarruf Tedbirleri Genelgesi bizim kreş yapmamızı yasakladı. Bu genelgede şöyle diyor; ‘Kamu kurum ve kuruluşları tarafından yurt içinde ve yurt dışında hiçbir suretle hizmet binası, lojman, her ne adla olursa olsun memur evi, kamp, kreş, eğitim, dinlenme ve benzeri sosyal tesis ve bunlarla ilgili arsa ve arazi satın alınmayacak, kamulaştırılmayacak, yeni kiralama yapılmayacak ve yeni inşaata başlanmayacak.’ Biz bunu aşmanın yollarını bulduk. Odunpazarı’na yeni kreşler kazandırdık. Biz sözümüzün arkasındayız. Haier Europe ve Emko ile birlikte EMKO’ya kreş yapıyoruz. Eskişehir’e, Odunpazarı’na, çocuklarımıza hayırlı olsun. Bize destek verdikleri için hem kendi adıma hem de bu kreşte eğitim görecek çocuklarımız için Haier Europe’ye ve EMKO’ya teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: anka