DİYARBAKIR'DA İL-SAP TOPLANTISI YAPILDI

DİYARBAKIR İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ ACİL VE AFETLERDE SAĞLIK HİZMETLERİ ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜNE BAĞLI AFET BİRİMİ İL SAĞLIK AFET VE ACİL DURUM PLANI (İL-SAP) HAZIRLAMA KOMİSYONU TOPLANTISI YAPTI…

DİYARBAKIR'DA İL-SAP TOPLANTISI YAPILDI
29.01.2015 tarihinde İl Sağlık Müdürlüğü Afet Biriminin hazırlamış olduğu İl Sağlık Afet ve Acil Durum Planı (İL-SAP) doğrultusunda; İl Sağlık Müdürlüğünden Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetlerinden sorumlu Sağlık Müdür Yardımcısı, Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü, Afet Birimi personelleri, Şube Müdürleri ve Şube temsilcileri, Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği temsilcisi ve bağlı hastanelerin ve özel hastanelerin yöneticileri ve temsilcileri, Halk Sağlığı Müdürlüğünden Müdür Yardımcısı, İl Ambulans Servisi Başhekim yardımcısı, DÜTF Hastaneleri hastane temsilcileri, katılımlarıyla İL-SAP hazırlama komisyonu toplantısı gereçekleştirilmiştir.

 Yenişehir İlçe Sağlık Müdürlüğü Binası toplantı salonunda yapılan ve İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Hüseyin Hakan KARAKAŞ’IN yönetiminde gerçekleşen İL-SAP Hazırlama Komisyonu Toplantısına 40 kişinin katılımı sağlanmıştır. Öncelikle İl Sağlık Afet ve Acil Durum Planının içeriği, nasıl ve kimler tarafından hazırlandığı, yasal dayanağı, kurumlardan hangi verilerin isteneceği ve konu ile ilgili kurumlara gönderilecek formların nasıl doldurulması gerektiği ile ilgili sunum yapılmıştır. İL-SAP ve Hastane Afet Planları(HAP)hakkında konuşularak ve katılımcıların soruları cevaplanarak kurumların farkındalık kazanmaları sağlanmış ve hazırlanacak afet planlarında görülen eksikliklerin giderilmesi amaçlanmıştır.


Diyarbakır İl Sağlık Müdürlüğü 

Acil ve Afetlerde Sağ. Hiz. Şube Müdürlüğü   Afet Birimi

UMKE AJANSI

Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2015, 17:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER