Aydın Büyükşehir Belediyesi ASKİ Genel Müdürlüğü, kent genelinde sürdürdüğü altyapı çalışmaları kapsamında Didim ve Söke’de 310 milyon TL yatırımla 128 bin metre uzunluğunda altyapı hattı inşa edecek.

Aydın Büyükşehir Belediyesi ASKİ Genel Müdürlüğü, kent genelinde sürdürdüğü altyapı çalışmaları kapsamında Didim ve Söke’de 310 milyon TL yatırımla 128 bin metre uzunluğunda altyapı hattı inşa edecek.

ASKİ Genel Müdürlüğü yetkilileri ve İller Bankası temsilcileri, çalışmalara başlamadan önce altyapı hattı projesinde belirlenen noktalarda incelemeler yaptı. Didim ve Söke’de hattın geçtiği noktalar tek tek ziyaret edilerek yapılan proje üzerinde son incelemeler düzenlendi.

54 BİN METRE UZUNLUĞUNDA YENİ HATLAR

192 milyon TL bütçe ile düzenlenecek proje kapsamında; Didim’in Akbük, Fevzipaşa ve Denizköy Mahalleleri kanalizasyon ana kolektörü, Fevzipaşa ve Denizköy Mahalleleri kanalizasyon şebeke projeleri, yükleme odaları, terfi merkezleri ve terfi hattı yapılacak. Dört terfi merkezi ve iki yükleme odası inşa edilecek olan bu projede; kanalizasyon şebeke hattı, terfi merkezi ve iletim hatları için toplam 54 bin metre uzunluğunda bir hat inşa edilecek.

MALATYA ÇEVRE PLATFORMU'NDAN ERZİNCAN İLİÇ'TEKİ MADEN İŞLETMESİNE PROTESTO MALATYA ÇEVRE PLATFORMU'NDAN ERZİNCAN İLİÇ'TEKİ MADEN İŞLETMESİNE PROTESTO

ÜÇ MAHALLEDE 74 BİN METRE UZUNLUĞUNDA ALTYAPI HATTI

Proje’nin 118 milyon TL bütçeyle düzenlenecek Söke bölümünde ise; kısmi kanalizasyon şebeke ve kolektör hattı, Savuca ve Yenidoğan mahalleleri kanalizasyon şebeke hatları ile Sazlı Mahallesi kanalizasyon terfi hattı, terfi merkezleri yapılacak. Üç terfi merkezi inşa edilecek proje; Sazlı, Savuca ve Yenidoğan mahallelerini kapsayan şebeke ve terfi hatları için 74 bin metre uzunluğunda bir hat oluşturulacak.

AYDIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ÇERÇİOĞLU BÜYÜK PROJELERE İMZA ATMAYA DEVAM EDECEKLERİNİ BELİRTTİ

Büyük yatırımlarla güçlü bir altyapı ağı oluşturduklarını belirten Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Didim ve Söke’yi kapsayan bu projede olduğu gibi hizmet odaklı belediyecilik anlayışı ile kentin yükselen nüfusunun ihtiyaçlarını karşılayacak büyük projelere ve işlere imza atmaya devam edeceklerini belirtti.