Zabıta Teşkilatı'nın kuruşunun 197’nci yılı ve 1-7 Eylül Zabıta Haftası dolayısıyla çelenk sunma töreni düzenlendi.

Törende Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın yanı sıra Süleymanpaşa Belediye Başkanı Hüseyin Uzunlar, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Fatih Ünsal, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Erdin Eral, Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcıları Gökhan Saygı ve Şenol Karaküçük, Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanı Ulaş Gürkan ile Büyükşehir Belediyesi ve Süleymanpaşa Belediyesi bürokratları ve zabıta personeli yer aldı.

Tarihi Valilik binası önünde gerçekleştirilen törende, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanı Ulaş Gürkan tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu.

Törende açılış konuşmasını yapan Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanı Ulaş Gürkan, Zabıta Teşkilatının toplum içerisinde gerçekleştirdiği görevlerin önemine değindi. Süleymanpaşa Belediye Başkanı Hüseyin Uzunlar da bir konuşma yaparak, Zabıta Haftasını kutladı.

“ZABITA PERSONELİMİZ, VATANDAŞLARIMIZ İLE KURUMUMUZ ARASINDA KÖPRÜ VAZİFESİ GÖRMEKTEDİR”

Tören sonrasında açıklamalarda bulunan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, " Tekirdağ Büyükşehir Belediyemizin birimleri arasında zabıta teşkilatımızın özel bir yeri var. Zabıta teşkilatımız vatandaşlarımızın güvenliği, sağlığı ve mutluluğu için çalışıyor. Çalışkan ve fedakâr zabıta personelimiz, 7 gün 24 saat çalışma esasına göre mesai kavramı olmaksızın vatandaşlarımıza hizmet veriyor. Zabıta personelimiz, vatandaşlarımız ile kurumumuz arasında köprü vazifesi görmektedir. Geçmişte olduğu gibi bundan sonra da çalışmalarınızı üstün bir gayret ve özveriyle sürdüreceğinize olan inancım tamdır. Bu duygu ve düşüncelerle, başta Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı bünyesinde görev yapmakta olan değerli mesai arkadaşlarım olmak üzere tüm Zabıta Teşkilatımızın, 197. Kuruluş yıldönümünü ve 1-7 Eylül Zabıta Haftası'nı kutluyor ve tüm zabıtalarımıza meslek yaşamlarında başarılar diliyorum” dedi.