Yozgat’ta, Milli Eğitim Bakanlığı’nın ‘Aile Okulu’ projesi kapsamında öğrenci velilerine 8 ana başlıkta verilen eğitimler sürüyor. Ailelerin, öğrenci gelişimine katkı sunacak mekanizmalarla ilgili bilgilendirildikleri proje kapsamında kentte şu ana kadar 4 bin 920 veliye ulaşıldı.

Yozgat Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ‘Aile Okulu’ projesi kapsamında Osmanpaşa İlk ve Ortaokulu’nda çeşitli etkinlikler düzenlendi. Erciyes Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi öğretim görevlisi Hüseyin Aksoyak’ın da katıldığı etkinlikte, öğrenciler velileri ile resim, boyama ve boncuktan süs eşyaları yaptı. Hüseyin Aksoyak, beraberinde getirdiği bazı spor ve eğitim malzemelerini sporcu öğrencilere dağıttı, ardından da okul bahçesinde basketbol oynadı.

"AMAÇ, VELİLERİMİZİN KATKILARINI DAHA DA FAZLA ARTIRMAK"

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, projeyle çocukların sosyal, kültürel, ruhsal ve bedensel gelişimlerine velilerin katkılarını daha da fazla artırmaya yönelik olarak etkinlikler yapıldığını söyledi. Yazıcı şunları söyledi:

"Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından ülkemiz genelinde yürütülen aile okulu projesi kapsamında, Yozgat merkeze bağlı Osmanpaşa İlk ve Ortaokulu’ndayız. Projemizin amacı en önemli paydaşlarımız olan velilerimiz ile çocuklarımız arasındaki etkileşimi geliştirmek. Çocuklarımızın sosyal, kültürel, ruhsal ve bedensel gelişimlerine, velilerimizin katkılarını daha da fazla artırmak. Farkındalık oluşturmak ve onların aile ortamındaki iletişimlerinde ve onların gelişim süreçlerinde karşılaştıkları sorunların daha da aza indirerek eğitim ortamlarının bu bağlamda iyileştirilmesine dönük bir proje."

"4 BİN 920 VELİLERİMİZE 8 KATEGORİDE EĞİTİM VERİLDİ"

Projeye Yozgat’ta 630 öğretmenin dahil olduğunu ve 4 bin 920 veliye 8 kategoride eğitim verildiğini anlatan Yazıcı, şöyle devam etti:

"Bu programımıza Erciyes Üniversitesi öğretim görevlisi eski milli basketbolcumuz da dahil oldu. Aynı zamanda okulumuzda kız ve erkek olarak 2 tane basketbol takımımız var. Hedefimiz bu proje kapsamında ilimizdeki tüm verilerinizin bu eğitimden faydalanmalarını sağlamak. Burada da velilerimiz ile çocuklarımız çeşitli konularda etkileşim içerisinde bulunuyorlar ve ortaklaşa bazı tasarım ürünlerini gerçekleştiriyorlar."