Yenimahalle Belediyesi, ‘18 Mayıs-24 Mayıs Müzeler Haftası’ etkinlikleri kapsamında, Evrensel Değerler Çocuk Müzesi’nde Memlik Şehit Mehmet Uygun İlkokulu öğrencilerini ağırladı. 

Yenimahalle Belediyesi Evrensel Değerler Çocuk Müzesi'nde, Müzeler Haftası dolayısıyla düzenlenen ‘Gezgin Müze’ etkinliğinde çocuklar, ‘Arkeoloji ve arkeolog nedir’, ‘Arkeoloji bizler için neden önemlidir ve bizlere neler öğretir’ sorularına yanıt buldu. 

Öğrencilere hayvan sevgisini aşılamak için oluşturulan Veterinerlik ve Sevgi Alanı’nda da ‘Hayvanlar neden hasta oluyor’, ‘Yardıma ihtiyacı olan bir hayvan gördüğümüzde nasıl anlarız ve neler yapmalıyız’ sorularının yanıtları uygulamalı olarak öğretildi.

Gün boyunca süren etkinliklerde eğlenen çocuklar, Etkinlik Atölyesi bölümünde ise hayal güçlerini geliştirerek kendi bez çantalarını tasarlayıp boyadı. Etkinliklerin en sonuncusu Masal Atölyesi’nde anlatılan ‘Pamuk ile Tekir’ adlı masal oldu. Masalda öğrencilere, sorumluluk duygusu üzerinden düzenli olma bilincini aşılandı.