Babil Su Sporları Merkezi ile vatandaşları denizle buluşturan Mersin Büyükşehir Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yelken gösterisi düzenledi.

Mersin sahilleri, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği etkinlikler ile 19 Mayıs coşkusunu yaşıyor. Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen yelken gösterisinde; Mersin Yelken Yat ve Su Sporları Kulübü, Mersin Rota Yelken Sporları Kulübü ve Mersin Marina Yelken Sporları Kulübü üyesi toplam 29 sporcu yelken, 2 sporcu ise uçurtma sörfü gösterisi yaptı.

Yelken gösterisine katılanlar duygu ve düşüncelerini, şu sözlerle dile getirdi:

-Mersin Yelken Yat ve Su Sporları Kulübü Başkanı Murat Sabah: “327 kilometre sahil şehri olan Mersin'imizde maalesef su sporlarına yeterli desteğin verilmediğini görüyoruz. Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ediyoruz. Bunun çok daha fazla olmasını istiyoruz. Deniz şehri olmasına rağmen denizden çok uzağız.”

-Tura Biriç: “Yaklaşık 1 yıldır yelken yapıyorum. Yelkenle açıldığım zaman özgür hissediyorum, mutlu oluyorum. Belediyenin böyle bir etkinliğinde bunu yapmak beni ayrıca mutlu etti. 19 Mayıs gibi önemli bir günde bu etkinliğe çıktığım için gururluyum. Başta Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi anıyorum.”

-İrem Uğurlu: “Laser sürüyorum. Çok mutluyum. Uzun zamandır bekliyorduk. Sonunda gerçekleştirdik.

-Kaan Yüksel: “Mersin Rota Yelken’de yelkenciyim. Mutlu hissediyorum. Beni izleyenlere de teşekkür ediyorum. Güzel bir duygu. Arkadaşlarımızla birlikte spor yapıyoruz.”

-Seyhan Şahan Fırat: “Benim çocuklarım da etkinlikte o yüzden geldim. Coşkulu, heyecanlı hissediyoruz. Gençlerimizle gurur duyuyoruz, hep böyle olsunlar hep böyle kalsınlar.”

-Murat Yüksel: “Duyguluyuz, izliyoruz, halk da izliyor, güzel bir duygu. Büyükşehir’in zaten bu durumların arkasında olması gerekiyor. Mersin Büyükşehir de bunu yapıyor zaten.”