CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Malatya’nın Doğanşehir İlçesi’ndeki Çığlık Köyü’nü ziyaret etti. Ağbaba, fay hattı üzerinde yer alan Çığlık Cemevi’nde; “Fay hattı tam buradan geçmiş. Adeta Cemevi yerle bir olmuş. Çığlık’ta yıkım çok” dedi.

İMAMOĞLU: “DEVLETİ KENDİLERİNİNMİŞ ZANNEDEN BİR AVUÇ İNSAN, YENİ HAYATLARINA ADIM ATACAK. ONLAR DA BU ÜLKEDEKİ HERKES GİBİ EŞİT VE İMTİYAZSIZ YAŞAMAYI ÖĞRENECEKLER” İMAMOĞLU: “DEVLETİ KENDİLERİNİNMİŞ ZANNEDEN BİR AVUÇ İNSAN, YENİ HAYATLARINA ADIM ATACAK. ONLAR DA BU ÜLKEDEKİ HERKES GİBİ EŞİT VE İMTİYAZSIZ YAŞAMAYI ÖĞRENECEKLER”

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Malatya’nın Doğanşehir İlçesi’nde, Çığlık Köyü’nü ziyaret etti. Fay hattı üzerinde yer aldığı için depremde zarar gören Çığlık Cemevi’nde incelemelerde bulunan Ağbaba, şunları söyledi:

“Burası Çığlık Cemevi, fay hattı tam buradan geçmiş. Adeta Cemevi yerle bir olmuş. Umarım tekrar yapılır hayırseverlerin desteğiyle. Çığlık’ta yıkım çok. Çığlık’a geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Dayanışma içerisinde olacağımızı da söylemek istiyoruz. Fay hattı buradan geçtiği için yaklaşık bir metre yükselmiş.”

Yurttaşlar, Ağbaba’ya; Cemevi’nin, kolonlarının demirle güçlendirilmesi nedeniyle yıkılmadığını ancak hasar aldığını aktardı.