(MERSİN) - Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, ‘Muhtarlar Buluşması’ kapsamında Aydıncık, Mut, Silifke, Gülnar, Erdemli, Bozyazı ve Anamur olmak üzere 7 ilçede görev yapan muhtarlarla bir araya geldi. Başkan Seçer, görevlerine devam eden muhtarlara tebrik, yeni seçilen muhtarlara ise hayırlı olsun dileğinde bulundu. 

Başkan Seçer, Mersin’in Batı ilçelerinde görev yapan muhtarlarla bir araya geldi.  Programa; Başkan Seçer’in yanı sıra Aydıncık Belediye Başkanı Özkan Kılıçarpa, Anamur Belediye Başkanı Durmuş Deniz, Silifke Belediye Başkanı Mustafa Turgut, Mut Belediye Başkanı Murat Orhan, Gülnar Belediye Başkan Vekili Mustafa Denk, CHP Mersin İl Başkanı Koral Ömür, CHP İlçe Başkanları ve İlçe Yöneticileri, Büyükşehir Meclis üyeleri ve muhtarlar katıldı.

Seçimde yurttaşın desteğini alarak yeniden seçilen ilçe belediye başkanlarını ve muhtarları kutlayan Başkan Seçer, Mersin halkına hizmet için birlik ve beraberlik içerisinde çalışacaklarını vurguladı. Yurttaşlar tarafından görevin kavga için değil, hizmet için verildiğini söyleyen Seçer, şöyle konuştu:

“MERSİN BÜYÜKŞEHİR, HİZMET ERBABI BİR BELEDİYEDİR”

“31 Mart seçimlerinde yüzde 60 destekle Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmiş biri olarak da gururla, onurla bakıyorum, Mersin’de karşımızda olan kimse yok, hizmetimizden memnun olmayan kimse yok. Mersin Büyükşehir Belediyesi hizmet erbabı bir belediyedir. İşini el yordamıyla günü savmak için yapmaz, işi kotarmak için yapmaz. Hani bizim yöresel dilde de bir laf vardır ‘evladiyelik’ derler, işlerimizi evladiyelik yapıyoruz. Türkiye’de Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetlerinin konuşulması televizyon ekranlarında, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin ya da başkanının her tartışma ortamında mutlaka anılması kimseyi kıskandırmasın. Mersin adına sevindirsin. Mersin’in tanıtımı milyon dolarlar dökerek para harcamakla olmuyor.

“MERKEZİ HÜKÜMETTEN DAHA FAZLA PAY ALMAK ZORUNDAYIZ”

Limanımız, tarımımız, sanayimiz, limana bağlı, üretime bağlı ticaretimiz, lojistiğimiz birçok sektör katma değer yaratıyor. Bu da devlete vergi olarak gidiyor. Biz bunun karşılığını almak durumundayız. Merkezi hükümetten daha fazla pay almak zorundayız. Daha fazla yatırım istemek durumundayız, bekleyen yatırımlarımızın bir an önce gerçekleşmesini istemek durumundayız. Bütün siyasi parti temsilcilerinin Mersin’e yönelik özel gündemlerinin olması, Mersin’i her yerde dillendirmesi. Mersin’in merkezi hükümet tarafından hizmet alabilmesi için gerekli çalışmaları yapması lazım.

“22 PUANLIK OY ARTIŞI, HİZMETİN ESERİDİR”

Bizim geçtiğimiz 5 yılda mesafe olarak merkeze uzak olan bu 7 ilçemiz, bizim gönlümüzden uzak olmadı. Merkezin neye ihtiyacı varsa ve hangi kalitede iş yapıldıysa burada da yapıldı. Başkanınızın 2019 seçimlerinde yüzde 50’nin üzerinde hatta yüzde 60’lara varan mahallelerde oy aldığı yerlere hangi hizmet gittiyse, hizmet ve talep mukabilinde buralara da aynı hizmet gitti. Siyasette seçim sandıkları karnenizi önünüze koyar. Başka bir alet yoktur. Kamuoyu yoklamaları yapılır; tutar, tutmaz veya doğru tahmin edilir, edilmez ama gerçek olan sandıktan çıkan sonuçtur. 2019’da yüzde 45 oyla seçilmiş bir belediye başkanı olarak 2024 seçimlerinde 15 puan artışla yüzde 60 oy ile tekrar seçildim. 7 ilçeyi kapsayan bu bölgede 2019 seçimlerinde tarafıma verilen oy oranı yüzde 30’du. Aradan 5 yıl geçti ve burada 22 puan artışı yaşandı ve yüzde 52'ye çıktı. Bu 22 puanlık oy artışı, hizmetin eseridir. Uyum hizmeti getiriyor, kaliteyi getiriyor. Uyumlu, huzurlu bir 5 yıl geçireceğiz. Hepimiz keyifle, ağız tadıyla çalışacağız.”

KADIN TEMSİLİYETİNE VURGU YAPTI 

7 ilçede toplam 408 muhtar olduğunu ve bu muhtarların arasından 208’inin geçmiş dönemden, 200’ünün ise yeni dönemde seçildiğini aktaran Seçer, kadın muhtar sayısının da geçen döneme göre artış gösterdiğini belirterek, kadın temsiliyetinin her alanda artış göstermesi gerektiğini vurguladı.

 

Manavgat Belediyesi'nin eğitim kurumlarından yıl sonu gösterisi  Manavgat Belediyesi'nin eğitim kurumlarından yıl sonu gösterisi