Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, CHP Toroslar Belediye Başkan Adayı Abdurrahman Yıldız’ın ‘Dayanışmayı Büyütme Buluşması’na katıldı. Etkinlikte yaptığı konuşmada Mersin’e ve Mersin halkını hiçbir ayrım yapmadan, hiçbir farklılık gözetmeden kucakladıklarını söyleyen Başkan Seçer, “5 yıl nasıl geldiysek, 5 yıl daha sizlerin desteğiyle aynı şekilde devam edeceğiz. Mersin’de dostluğu, kardeşliği, birliği, beraberliği hep beraber sağlayacağız” dedi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP’nin Adayı Seçer, Toroslar Belediye Başkan Adayı Yıldız’ın Dayanışmayı Büyütme Buluşması’na katıldı. CHP Mersin Milletvekili Gülcan Kış, CHP Toroslar Belediye Başkan Adayı Abdurrahman Yıldız, Yeşil Sol Parti Eş Sözcüsü Ahmet Asena ve çok sayıda yurttaşın katıldığı etkinlikte Başkan Seçer, davul zurna ve halaylarla karşılandı.  

Abdurrahman Yıldız’ın Meclis Üyeliği boyunca başarılı bir şekilde takım çalışması yürüttüklerini belirten Seçer, şunları söyledi:

“Sizlerin oylarıyla geldiği Meclis’te oyların hakkını verdi. Kendisine Mersin halkı adına teşekkür ediyorum. Çünkü Mersin halkının kim olursa olsun hakkını korudu. Biz kendimizi memlekete, halkımıza adadık. Hepimiz böyle. Doğudan batıya, kuzeyden güneye Mersin, Türkiye’nin özetidir. Bu bilinçle çalışıyoruz ve çalışmaya da devam edeceğiz Bunu gururla, onurla söylüyorum. En büyük yol yatırımlarını Toroslar’a yaptık. 30 yıldır başka bir zihniyet yönetiyor ama 5 yıldır kalbinden gelen sesi dinleyip, aklında yorumlayıp, orada karar alan anlayışla, herkesi kucaklayarak en büyük yatırımları bugüne kadar girilmemiş mahallelere yaptık. Sosyal politikalara en büyük bütçeleri, başta Toroslar olmak üzere tüm dezavantajlı bölgelere ayırdık. Bizim Mahalle Mutfağı meşhurdur, Türkiye’de örnektir. 10 TL’ye üç çeşit yemek. Sadece Toroslar’da 9 noktada var. İşte oranın sosyoekonomik yapısını gösteriyor. Diğer uyguladığımız politikalar, örneğin biz ilk sosyal yaşam merkezini Halkkent’e açtık.” 

31 Mart seçimlerinden başarı ile çıkılacağına inandığını aktaran Seçer, konuşmasına şöyle devam etti:

“Sizlerin gayreti ve desteğiyle Toroslar’ı alacağız, kazanacağız. Biz 5 yıldır görevimiz gereği üzerimize düşeni yaptık. Bu kampanyada da gidip Torosların köylerini, mahallelerini her bölgesini gezerek, hem onlara 5 yıldır uzattığımız o sıcak eli tekrar uzatacağız ve gelecek 5 yıl için hem Toroslar ilçemizde hem Büyükşehir’de tekrar güvenlerini, desteklerini isteyeceğiz. Sizler de yoldaşlarınızı yalnız bırakmayacaksınız buna canı gönülden inanıyorum.”

Konuşmasında Toroslar’ın demografisinin Türkiye’nin bir yansıması olduğunu dile getiren CHP Toroslar Belediye Başkan Adayı Abdurrahman Yıldız da adaylığının da bir kent uzlaşısı ve ortak fikrin açığa çıkartılması ile gerçekleştiğini söyledi. Toroslar’ın 30 yıldır yönetilemediğine dikkat çeken Yıldız, şunları kaydetti: 

“Toroslar’ın ciddi fiziki sorunları bir yana, orada yaşanması gereken kardeşlik ortamı bir türlü bugüne kadar oluşturulamadı. Toroslar gerçekten bu ülkenin özeti gibi aslında. Türkiye’de kim yaşıyorsa Toroslar’da onlar yaşıyor. İnançlarıyla, memleketleriyle Türkiye’nin tamamının özeti halinde Toroslar. Dolayısıyla Toroslar aslında bizim hakikaten kardeşliği, barışı kucaklayabileceğimiz, karşılayabileceğimiz, organize edebileceğimiz temel ilçelerinden bir tanesi.”

Etkinlikte bulunan farklı kesimlerden katılımcılardan oluşan ortak aklın bunu başarabileceğine inandığını sözlerine ekleyen Yıldız, sözlerini şöyle tamamladı:

“Biz yıllardır biriktirdiğimiz bu barış ve kardeşlik ortamını, bu siyasi ortamı, Torosolar’da yaşama geçirebiliriz. Bu anlamda bu hazirunun ben çok ciddi işler yapabileceğini başarabileceğini düşünüyorum. Biz kazanacağız ve hep beraber yöneteceğiz.” 

Yeşil Sol Parti Eş Sözcüsü Ahmet Asena ise seçim sürecinde yalnızca bir adayın değil, önemli pek çok kavramın da desteklendiğini kaydederek, şunları dile getirdi:

“Sadece Abdurrahman Yıldızı değil, kendimizin, çocuklarımızın, torunlarımızın geleceğini destekliyoruz. Eşitlik, adalet, özgürlük, demokrasi ve ekoloji için, bu dünyayı çocuklarımıza sağlam bırakabilmek için destekliyoruz. Mersin’de kazanmak demek Türkiye’ye bir işaret feneri yakmak, Türkiye’deki bütün kavgaları sona erdirecek bir iş birliğinin nasıl başarılacağını göstermek demek. Mersin seçimleri onun için çok önemli. 30 sene sonra Toroslar Belediyesi’ni almak kadar önemli olan şey bu belediyeyi halkın belediyesi kılabilmek. Ben bunu başarabileceğimize inanıyorum. Zorlu ancak sonucu başarılı bir süreç olacağına inanarak hepinizi saygıyla selamlıyorum.”