Yaklaşan yerel seçimlerde Uşak’ın Banaz İlçe Belediye Başkanı Zafer Arpacı, bağımsız adaylığını açıkladı.

Banaz’da iki dönemdir AKP adayı olarak seçilen ve Belediye Başkanlığı yapan Zafer Arpacı  31 Mart yerel seçimlerinde aday gösterilmedi. AKP Banaz Belediye Başkan Adayı Mehmet Cevizci oldu. Bu durumu kabul etmeyen Arpacı, bağımsız adaylığını sosyal medya hesabından açıkladı.

Arpacı sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı:

“10 yıldır İlçemiz için süren yatırımların devam etmesi ve en önemlisi Banaz halkının şahsıma olan teveccühü 31 Mart Belediye Başkanlığı seçimlerinde Belediye Başkan Adayı olmamın en büyük nedenidir. Ben Banaz halkına ve seçmenlerime güveniyorum. 10 yıl boyunca yaptığım her şey önümüzdeki beş yıl içinde yapacaklarımın teminatıdır. Bir Belediye Başkanı olarak şahsımı ve Banaz’ın geleceğini sizlere emanet ediyorum. Bugünden itibaren Banaz Bağımsız Belediye Başkan Adaylığımı açıklıyor, partili, partisiz tüm vatandaşlarımdan ve seçmenlerimden sonsuz destek bekliyorum” dedi.

DENGELER BOZULDU

2019 yerel seçimlerinde AKP ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ortak adayı olarak seçilen Zafer Arpacı, 31 Mart seçimlerinde AKP ve MHP’nin farklı iki aday çıkarması ile Zafer Arpacı'nın da bağımsız adaylığını açıklamasıyla dengelerin değişeceğini gösterdi.

BANAZ DA DÖRT ADAY VAR

31 Mart yerel seçimlerinde Banaz'da 4 aday bulunuyor; Cumhuriyet Halk Partisi Etem Erdem, AKP Mehmet Cevizci, Milliyetçi Hareket Partisi Aziz Bulut ve Bağımsız Aday Zafer Arpacı.