Yeni PDClerde yapılan eksikliği hatta öyle bir eksiklik ki UMKE'nin nerdeyse %75 ni oluşturan ünvanların yok sayılmasına umke.org ve UMKE TÜRKİYE grubu olarak tepkimizi dile getirdik. İllerimizin tamamına yakınından Çok sayıda mail ve telefon aldık, UMKE bizim için öyle bir hal almış ki bu tarz durumlar canımızı çok yakabiliyor bunuda ancak UMKE'ne gönül verenler anlayabiliyor,umarım kısa zamanda bir düzenlemeyi büyüklerimiz yapar ve UMKE yara almaz.Bakanlığımızı,ülkemizi her yerde temsil etmeye her zaman hazırız.

 Biz hedefleri ortak olan büyük bir aileyiz ve gerektiğinde her yerde kenetlenmeyi bilmek durumundayız.
 
UMKE'ni bu günlere taşıyan bütün dostları ve büyüklerimizi saygıyla selamlıyorum.
 
Bir arkadaşımzın yazısını kendi izniyle  aynen yayınlıyorum :
 
''T.C.Sağlık Bakanlığımızda ve ona bağlı bir çok kurum ile kuruluşlarında 2000 yılından önce sağlık alanında baş rollerde oynayan Sağlık Memurları,Ebe ve  Hemşireler   toplumun  sağlığı alanındaki tüm ihtiyaçlarını gidermek için canla başla mücadele  etmişler.En ücra yerlerde sağlıklı nesil yetişmesi için özveriyle çalışmışlardır. Bir sağlık memuru doktor olmayan köye atanıyor orada tek başına sağlık hizmeti veriyordu,yine bir Ebe, Hemşire,Sağlık Memuru yolu, suyu, elektriği olmayan terörün barındığı bir yerde usanmadan  sağlık hizmeti sunuyorlardı.Peki şimdi durum ne? Ne oldu da?  yada ne değişti de? Sağlık Memurluğu özellikle de Toplum Sağlığı Teknisyenliği mesleği bitirildi.
Sağlık memurları bu ülkeye hizmette kusur mu işlemişlerdi. Özlük işlerinden tutun Arşiv, Hasta Kabul, Kat Sekreterliği, Tahakkuk,Satın alma, Döner Sermaye, Ayniyat Saymanlığı, Ambar memurluğu. Eczane,Servisler, Poliklinikler, Çevre Denetimleri, Acil Sağlık Hizmetleri, Resmi Törenler, Maç görevleri  buna benzer bir çok yerlerde ve görevlerde itiraz bile etmeden Sağlık hizmeti sunumunda gecesini gündüzüne katarak fedakarca çalışan arkadaşlar maalesef artık Sağlık Bakanlığı tarafından gözden çıkartılmışcasına işlemler yapılmaktadır. Daha önce 112 Acil Hizmetleri biriminde zaman zaman Ambulans şoförü, Ayniyat saymanı,Ambar memuru ve Ambulans arkasında Sağlık görevlisi olarak çalışırken bir çok illerde 2007 yılında ataması yapılan A.T.T. (Acil Tıp Teknisyeni) arkadaşlarımızın işe başlamasıyla birlikte Sağlık Memuru.Hemşire ve Ebe kadrosunda olan arkadaşlarımız teşekkür bile edilmeden buralardan alınmış, Yataklı Tedavi Kurumları veya şimdiki değişen adıyla Toplum Sağlığı Merkezlerinde görevlendirilmişlerdi.1999 Marmara Depreminden görev almışlar ve bunun sonucunda 2004 yılında kurulan UMKE biriminde gönüllü olarak görevlerine devam etmişlerdir.
Bir çok arkadaşımız UMKE birimiyle 2010 Elazığ,2011 Van depremlerinde ve Yurt dışında  2004'te meydana gelen İran'daki Bam depremi ,2005'te meydana gelen Endonezya'daki tsunami sonrası Banda Aceh'e yardım,2005-2013 yılları arasında Irak'ın çeşitli şehirlerinden yaralı taşınması,2005'te meydana gelen Pakistan'daki Muzaffarabad depremi ,2006-2011 yılları arasında Sudan'da sahra hastanesinde 6 yıl kesintisiz hizmet,2007'de meydana gelen Afganistan'daki toprak kayması ve sel felaketi,2009'da meydana gelen Endonezya'daki Padang depremi,2010'da meydana gelen Haiti depremi,2010'daki Mavi Marmara baskını sonrasında İsrail Telaviv'den yaralı nakli, 2011'de Pakistan'daki sel felaketi sonrası insani yardım (Kahirpour ve Dereallah Yar şehirlerinde), 2011'de Libya'dan denizden ve havadan yaralı transferi, tedavisi tamamlananları Libya'ya götürme, 2011'de meydana gelen Japonya'daki deprem sonrası hasar gören Fukuşima Nükleer santraliyle ilgili yardım,Somali Sahra Hastanesinde yaklaşık 2 yıldır tıbbi yardım2011-2012 yıllarında Somali'den yaralı transferi (2 sefer, ilki Yemen üzerinden getirildi) ve halen 15 Mart 2011 sınır komşumuz olan Suriye de çıkan iç savaş da ülkemizin bir çok sınır kapılarında ve kurulan konteynır kentlerde Sağlık Hizmeti sunumunda Türkiye'mizi en iyi şekilde temsil ederek yüzlerinin akıyla bu hizmeti sunmuşlardır. Ama maalesef T.C.Sağlık Bakanlığımız yayınladığı genelge ve yönetmeliklerde Bu arkadaşları özelliklede Acil Sağlık Hizmetleri sunumunda artık Ebe,Hemşire ve Sağlık Memurları çıkartılarak   Bunun bir örneğide 23 Mayıs 2012 tarih ve 5314 sayılı  Sağlık Bakanlığı Taşra Teşkilatı Kadro Standartları Yönergesinde 2014 Yılı Ocak ayı içerisinde değişiklikler yapılarak yürürlüğe konulmuş olup; yeni açıklanan PDC’de (Personel Dağılım Cetveli) Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Şube Müdürlüğü/Afetlerde Sağlık Hizmetleri Şube Müdürlüğü Kadro Standartlarında yapılan değişikliklerde sağlık memuru-hemşire-ebe vb sağlık personeline yer verilmediği, UMKE'nin bağlı olduğu Afet Birimi kadrolarında ise 2 yıl UMKE personeli olmak şartıyla sadece ATT'lere ve AABT'lere kadro verildiği görülmüştür. Bu durum UMKE yönergesi ile de çelişmektedir. 
Maalesef SAĞLIK MEMURLARI,EBE VE HEMŞİRELERİN SAĞLIK ALANINDAKİ ROLLERİ VE HAKETMEDİKLERİ VEFASIZLIK!SAHİPSİZLİK algısı bizlerde oluşmaktadır.Temennim bir an önce T.C.Sağlık Bakanlığı yetkilileri bu konuda acil önlem alarak bu meslek grubunda çalışan arkadaşlara sahip çıkarak mağduriyetleri giderip gerekli düzenlemeleri yapar.''
 
Yazıyı kaleme alan Sayın SELÇUK TAŞYAPAR'A(KARABÜK-UMKE) teşekkür ediyorum.