banner247

Türk Kızılayı Van Depreminde Hayatını Kaybedenleri Unutmadı

Türk Kızılayı, Van’da meydana gelen depremde hayatını kaybedenler için öğle namazından sonra mevlit okuttuktan sonra 20 bin kişiye helva dağıttı.

Türk Kızılayı Van Depreminde Hayatını Kaybedenleri Unutmadı
 Diyanet İşleri Başkanlığınca Van’ın Erciş ilçesinde kurulan büyük çadır mescitte mevlit okunmasının ardından depremde hayatını kaybedenler için dua edildi. Daha sonra, Türk Kızılayı’nın Erciş Yenişehir Çadır Kenti’ndeki yemekhanede hazırlanan 20 bin kişilik helva, ilk olarak Yenişehir Çadır Kenti’nde yaşayan depremzedelere ikram edildi. Hazırlanan helvalar daha sonra Türk Kızılayı Van Depremi Alan Koordinatörü Seher Kuş, Erciş Şube Başkanı Aydın Bayraktar, Şube Yönetim Kurulu Üyesi Uğur Çelebi, Türk Kızılayı Erciş Ekip Başkanı Halil Aksüt ve görevliler tarafından vatandaşlara dağıtıldı.

Depremde hayatını kaybeden vatandaşlar için depremin 52. gününde mevlit okutarak helva dağıttıklarını söyleyen Türk Kızılayı Van Depremi Alan Koordinatörü Seher Kuş, “Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımızı unutmadık. Türk Kızılayı olarak sadece afet günlerinde değil sosyal aktivitelerde ve özel günlerde de ihtiyaç sahipleri ile her zaman birlikteyiz. Her zaman vatandaşlarımızın yanlarında olduğumuzu göstermek istiyoruz’’ şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER