Minik Sedanur ölü olarak bulundu !

Bundan 7 gün önce Kars'ta kaybolan minik Sedanur'un cansız bedeni bulundu

banner237
Minik Sedanur ölü olarak bulundu !

Kars'ın Kağızman ilçesinde 7 gün önce kaybolan 9 yaşındaki Sedanur Güzel'in cenazesi, Paslı köyü yakınlarında üzeri taşlarla örtülü vaziyette bulundu.

1 KİŞİ TUTUKLANDI

Kars'ın Kağızman ilçesinde Sedanur Güzel’in kaybolmasıyla ilgisi bulunduğu gerekçesiyle gözaltına alınan şüpheli tutuklandı.

Müge Anlı'nın programına katılmak üzere köyden ayrılmak isterken güvenlik güçleri tarafından yakalanarak gözaltına alınan E.B.'nin telefonundan çok sayıda video ve fotoğraf bulundu.

SAHTE KİMLİKLE FİRARDAN DOLAYI ARANIYORDU

Jandarmadaki ifadesinde çocuklarının yanına gittiğini ifade eden E.B. aralarında bahçe duvarı olduğunu ve duvarı geçerek çocuklarla herhangi bir temas kurmadığını iddia etti.

Jandarmadaki işlemlerinde üzerinde ağabeyisinin bilgilerini içeren sahte kimliği firardan dolayı arandığı için yaptırdığını belirten E.B., jandarmadaki işlemlerinin ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

Kars'ın Kağızman ilçesine bağlı Paslı köyünde bir hafta önce kaybolan Sedanur Güzel'in (9) cansız bedenine ulaşıldı. Kars Valisi Rahmi Doğan, "Sedanur'un öldürüldüğü kesin, üzeri taşlarla örtülmüş olarak bulundu" dedi.   

Sedanur Güzel’le ilgili Kars Başsavcılığı bir açıklama yaptı. Açıklamada küçük çocuğun elbiselerinin üzerinde olduğu ancak cinsel istismar olup olmadığının anlaşılması için otopsi yapılacağı belirtildi. Açıklamada ilk bulgulara dair detaylar da yer aldı. 

Başsavcılık tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Olay yerinde elde edilen ilk bulgulara göre cesedin uzun süredir bulunduğu yerde gizlenmiş vaziyette olduğu görülmüştür. 
Sedanur’un cesedinin bulunduğunda üzerinde elbiselerinin olduğu görülmüştür. Sedanur’un cinsel istismara uğrayıp uğramadığı ve ölümünün nasıl ve ne zaman gerçekleştiği yapılacak otopsi işleminden sonra anlaşılabilecektir
Olayın fail ya da faillerinin yakalanması, mevcut şüpheliler hakkında daha fazla delil elde edilebilmesi için titiz ve detaylı soruşturma Cumhuriyet Başsavcılığımız koordinesinde emniyet ve jandarma birimlerinin çalışmasıyla titiz bir şekilde sürdürülecektir.”

Ayrıca savcının yaptığı ilk incelemelere dair detaylar da ortaya çıktı. Buna göre ceset kararıp kurtlandığı için üzerinde ilk aşamada darp izi veya yara tespit edilemedi. Cenaze yapılacak ön muayenenin ardından Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Ayrıntılı klasik otopsinin ardından küçük kızın ölüm sebebi belirlenecek.

Olay yeri inceleme ekiplerinin cesedin bulunduğu yerdeki incelemeleri ise devam ediyor.

Sedanur'un bulunduğunu öğrenen yakınları ve vatandaşlar olay yeri yakınlarına toplandı.

VALİ DOĞAN: BU İŞİ YAPAN İZ BIRAKMIŞTIR

Kars Valisi Rahmi Doğan, Kağızman ilçesine bağlı Paslı köyünde kayıp olarak aranırken 7 gün sonra cansız bedenine ulaşılan Sedanur Güzel'in kaybolma ihtimalinin olmadığını söyledi. Öldürüldüğü bilgisinin kesin olduğunu vurgulayan Vali Rahmi Doğan, "Şuan nasıl öldürüldüğüne dair net bir bilgi yok. Ama öldürüldüğü kesin. Tutuklu kişinin bir takım sabıkaları var. Daha önceden almış olduğu cezalar var. Olayla bağlantılı kısımları da olduğu için mahkeme tarafından tutuklandı. Sedanur'un öldürüldüğü kesin. Üzeri de taşlarla örtülmüş vaziyette bulundu. Biz gerekli incemeyi yapıyoruz. Bu olay meydana geldikten sonra ciddi bir ekip oluşturduk ve aralıksız olarak arama faaliyetlerine devam ettik. Bugün sabah itibariyle de cansız bedenine ulaştık. Gerekli incelemeyi arkadaşlar yapacaklar. İz bırakmıştır bu işi yapan diye düşünüyorum. Gereği de yapılacaktır. Ben hem aileye hem tüm Türkiye'ye baş sağlığı diliyorum" diye konuştu.

Sedanur'un cansız bedeni üzeri taşlarla örtülmüş halde bulundu

Sedanur'un cesedinin bulunduğu bölgenin çalılık ve kayalık alan olduğunu aktaran Vali Rahmi Doğan, "Köye 1 kilometre mesafede bir yer. Köy hem çok çalılık hem de kayalık bir alan. Dolayısıyla arkadaşlarımız sabır itibariyle cesede ulaştılar. Savcı Bey şu an olay mahalline intikal etti. Gerekli otopsi işlemleri yapıldıktan sonra arkadaşlar tahkikati devam ettireceklerdir. Bu civar üzerinde arama yapılmıştı ama önceden mi Sedanur'un cesedi oradaydı yoksa sonradan mı getirilip oraya konduğunu arkadaşlar inceliyor. Köyde jandarma karakolumuz mevcut. Sedanur'un evi ile jandarma karakolunun arasındaki mesafe 100 metre civarında. Dolayısıyla olayın olduğu yerde çocuğun kaybolma ihtimali yok. Buradaki olayın nasıl olduğunu tespit etmek biraz zor. Delillere ulaştıkça olayda aydınlanmış olacak diye düşünüyorum" dedi.

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2018, 12:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER