Turkcell, dijital markalarıyla büyük bir ekosisteme sahip olduğunun vurgusunu “Dünyalar Senin Olsun” sloganıyla yaparken bir yandan da yeni reklam yolu olarak belirlediği ‘Türkiye’nin Çiftleri’ ile bilindik hikâyeleri ekrana taşıyor. Turkcell, yeni reklamlarında hem yenilikleri ve kampanyaları duyuruyor hem de reklam yüzleri Melis Sezen ve Onur Tuna’nın girdiği rollerle beş farklı Turkcell teknolojisini ele alıyor. fizy ile başlayan reklam serisinde Pasaj, TV+, Paycell ve lifebox gibi farklı ekosistem markalarının kolaylıkları ve avantajları konu edilecek. 

Turkcell, teknolojisiyle müşterilerinin yanında oluyor. Dijital markalar ekosistemine dönüşüm yolculuğuna hız veren Turkcell, bünyesinde yer alan teknolojileri anlatmak için ‘Türkiye’nin Çiftleri’ kurgusunu hayata geçirerek yeni bir reklam serisi başlattı. Turkcell, herkese hitap eden teknolojilerini yepyeni bir reklam yolu olarak belirlediği Türkiye’nin Çiftleri ile anlatıyor. Ünlü oyuncular Melis Sezen ve Onur Tuna’nın birbirinden farklı karakterlerdeki Türkiye’nin Çiftleri’ni canlandırdığı filmlerde, Turkcell hattı olsun olmasın herkesin kullanımına açık olan Turkcell ekosistemi tanıtılıyor.  

ALPER ERGENEKON: MÜŞTERİLERİN DENEYİME ODAKLANDIĞI ÇAĞDA TURKCELL EKOSİSTEMİ EN KUVVETLİ KASIMIZ 

Üstün teknolojisi, ürün-servisleri ve sundukları tekliflerle müşterilerinin hayatlarını kolaylaştırmak için çalıştıklarının altını çizen Turkcell Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Alper Ergenekon, şunları söyledi:  

“Günümüzde tüketiciler, yaşadıkları deneyime çok daha fazla önem vermeye başladı. Turkcell olarak eşsiz altyapımız üzerinden sunduğumuz ve ekosistem markalarımızı oluşturan dijital ürün-servislerimiz, müşterilerimizin istediği bu deneyim ihtiyacını karşılama noktasında sahip olduğumuz en kuvvetli kasımız. Teknolojilerimizi Turkcellilerle olduğu kadar Turkcell hat sahibi olmayanlarla da buluştuğumuz ekosistem markalarımızın özelliklerini ‘Dünyalar Senin Olsun’ söylemimizle yaygınlaştırma başlamıştık. Bu çatı altında şimdi de yeni bir marka iletişim platformu oluşturduk ve reklam yolumuzu Türkiye’nin Çiftleri olarak kurguladık. Bu yolculukta bize ünlü oyuncular Melis Sezen ve Onur Tuna eşlik etti. Turkcell ekosistemini ülkemizdeki eğlenceli hikayelerle harmanlayarak Türkiye’nin Çiftleri’nin bakış açısıyla ekrana taşımaya başladık.” 

DİJİTAL SERVİSLERİN TEKİL KULLANICI SAYISINDA YAKLAŞIK YÜZDE 70 ARTIŞ 

Alper Ergenekon, dijital servislerin büyüme rakamlarıyla ilgili 2021’in ikinci çeyreğinde başlayan ekosistem markasına dönüş yolculuğundan bugüne, dijital servislerinin tekil kullanıcı sayısının yaklaşık yüzde 70 arttığını belirtti. Turkcell’in dijital servisleri 2021 yılı ikinci çeyrek döneminde tekil gelirlerde yıllık yüzde 32 büyürken bu yılın aynı döneminde yıllık yüzde 87 büyüme gösterdi. Ergenekon, “Bu büyüme rakamları bize bugün geldiğimiz noktada artık şirketlerin büyüme stratejilerinde ekosistem markası kurmanın ve bunu yönetmenin öneminin giderek artırdığını gösteriyor” dedi.  

TEKNOLOJİLER DE HİKAYELER DE HERKESE HİTAP EDİYOR” 

Dijital dönüşümle reklam izleme ve üretme alışkanlıklarının da değişime uğradığına değinen Ergenekon, sözlerini şöyle sürdürdü: 

“Tüketici araştırmaları gösteriyor ki izleyicilerin ekran başındaki ortalama dikkat süreleri giderek düşüyor. Bu da markaları, mesajlarını aktarmak için daha kısıtlı bir zamanda daha dikkat çekici reklam senaryoları oluşturmaya itiyor. Eskiden reklam filmleri çok daha uzun süre yayında kalırdı. Bugün baktığımızda dikkati yakalamaya çalışan markalar, kullanıcı deneyimlerini daha kısa ve net mesajlarla hikayeleştirerek ekrana taşıyor. İzleyiciler, aynı zamanda üzerinde konuşabileceği, kendi hayatından bir parça bulabileceği içerikler görmek istiyor. Yaptığımız müşteri testlerinde de gördük ki üzerine en çok konuşulan içerikler; ilişkiler, evlerin içindeki hayatlar ve çiftler. Biz de Türkiye’nin Çiftleri ile ikili ilişkiler ve farklılaşan hayat hikayeleri üzerinden Turkcell olarak her türlü ihtiyaca ve yaşam tarzına yönelik bir teknolojimizin olduğunu anlatmak istedik.”  

DNA’MIZDA YER ALAN YENİLİKÇİ YAKLAŞIMI REKLAMLARIMIZA DA TAŞIDIK” 

Turkcell’in DNA’sında yer alan yenilikçi yaklaşımı reklamlarına da taşıdıklarını söyleyen Ergenekon, “Ekosistemimizde yer alan fizy, TV+, paycell, lifebox ve pasaj olmak üzere beş marka için sadece bir haftada çekimleri tamamladık. Yoğun ve en ince detayına kadar planlanan bir prodüksiyon süreci ile çektiğimiz reklamlarımızla ekran tüketiminin değişen dünyasına uygun içerikler üretmeye gayret ettik. Araştırmalar da gösteriyor ki müşteriler artık aynı içeriği aylar boyunca izlemek istemiyor; farklı içerikler görmek istiyor. Tam da bu noktadan yola çıkarak Türkiye’nin Çiftleri, kısa aralıklarla ve bambaşka kurgularla karşınızda olacak. Sürekli farklı karakterlere bürünecek Türkiye’nin Çiftleri’ni izledikçe herkes kendisinden bir parça bulacak. Hayat Turkcell teknolojileriyle kolaylaşacak, çok daha keyifli bir hale gelecek.” 

İki yıldan uzun süredir Turkcell’in reklam yüzü olmaktan büyük mutluluk duyduğunu söyleyen Melis Sezen, “Beş farklı markanın filmini bir hafta gibi kısa bir sürede çekerken kendimi mini dizide oynar gibi hissettim” dedi. Turkcell ailesine yeni katılan Onur Tuna ise TV+ uygulamasını ilk çıktığı günden beri kullandığını ve en çok geri alma özelliğini beğendiğini söyledi.  

TURKCELL’İN DİJİTAL EKOSİSTEMİNİ ‘TÜRKİYE’NİN ÇİFTLERİ’ ANLATACAK 

Dijital müzik platform fizy, sadece elektronik ürün satışı yapan ilk pazar yeri Pasaj, Türkiye’nin dijital içerik platformu TV+, dijital ödeme ve finansal hizmetler platformu Paycell ve kişisel bulut depolama hizmeti lifebox gibi farklı ekosistem markalarının kullanıcı avantajlarını konu edinen reklam film serisi, tüm Türkiye’ye Turkcell’in yeni marka dönüşümü ve hizmetlerini anlatacak.  

Türkiye’nin Çiftleri, canlandıracağı farklı karakterleriyle bazen romantik bir çifti bazen de gezginleri oynayacak. Serinin bir filminde sporu yaşam biçimi olarak benimsemiş çift, diğerindeyse alışılmış yaşlı kalıplarının dışına çıkan, torunlarını hayrete düşürecek tercihler yapan yeni nesil anneanne ve dede olarak boy gösterecek. Bazen de dizi ve film tutkunu bir çifte hayat verecek. Reklam serisinin yayına girmesi için sahada ve arka planda 120 kişi çalışırken Melis Sezen ve Onur Tuna’nın makyajları için 23 saat harcandı. 

FİZY, BİLİR SENİ” 

Uygulamayla müzik dinleme keyfini farklı bir boyuta taşıyan ve 30 milyonun üzerinde indirilme rakamına sahip olan fizy, en son geldiği noktada kullanıcılarının ruh hallerini yüzlerinden tanıyor. Moodmetre özelliği sayesinde kullanıcılar tek tuşla yüzlerini telefonlarının kamerasına gösteriyor, fizy ise saniyeler içerisinde ruh haline uygun çalma listesini öneriyor. Böylece kullanıcıların moduna uygun müziklere ulaşmak fizy ile çok kolaylaşıyor. Ayrıca keşfetmeyi sevenler için ‘story’ özelliği de öne çıkıyor. Kullanıcılar bir yandan müzik dinlerken diğer yandan hikâye formatında içerikleri takip edebiliyor.  

TEKNOLOJİ ALIŞVERİŞLERİNDE TURKCELL GÜVENCESİYLE PASAJ FIRSATLARI 

Türkiye’nin sadece elektronik ürün satışı yapılan ilk pazaryeri olma rozetiyle yoluna devam eden Pasaj, Kahramanmaraş depremlerinden sonra başlattığı Gönül Bağı Pasaj’ı ile önemini bir kez daha ortaya koydu. Diğer yandan sunduğu avantajlı tekliflerle bütçe dostu alışverişin önünü açan Pasaj, Turkcelli olsun ya da olmasın tüm kullanıcılarına kredi kartı limitine takılmadan 36 aya varan taksit imkanıyla alışveriş yapmalarına imkan sağladı. Pasaj alışveriş kredisiyle ihtiyaçları tamamlamak hem kolay hem de avantajlı hale geldi. 

PAYCELL, ‘3.0’ DEDİ 

Türkiye’nin dijital ödeme ve finansal hizmetler platformu Paycell, kullanıcılarının hayatını kolaylaştırmak için tamamen yenilendi. Yeni versiyonu ile eriştiği son teknolojisi ve ön yüzüyle daha kolay, akıllı, kişisel ve hızlı hizmet sunan Paycell, kullanıcılarına herhangi bir bankacılık sistemine dahil olmadan tek uygulama üzerinden tüm finansal işlemlerini yapma ayrıcalığı sağlıyor. Ayrıca kullanıcılar özel bakiyelerini Paycell kartına aktarabiliyor ve tüm alışverişlerinde kullanabiliyorlar. Ödemelerini Turkcell faturalarına yansıtarak da yapabiliyorlar. Üstelik anında yüzde 20 nakit iade kazanıyorlar. 

TV+, TELEVİZYON İZLEME ALIŞKANLIKLARINA YÖN VERİYOR 

Turkcell’in dijitalleşmenin en somut örneklerini gösteren ekosistem markalarından biri olan TV+, Türkiye’de içerik izleme alışkanlıklarını da şekillendiriyor. Değişen dünyada pro ürünüyle ‘süper platform’ çağını başlatan TV+; 2,4 milyon kişiye zengin ve nitelikli içerik sunuyor. Yerli ve yabancı pek çok platform ile dünyanın en önemli stüdyoları ve içerik tedarikçileriyle iş birlikleri yaparak tüm dijital platform uygulamalarının içeriklerine izleyicilerin tek bir kutu üzerinden ulaşabildiği bütünleyici bir izleyici deneyimi sunmaya odaklanıyor. Kullanıcılar, TV+’nın sunduğu zengin içerikleri TV+ PRO cihazı üzerinden mekan bağımsız internete ulaşılabilen her yerden izleyebiliyor. TV+’daki güçlü donanım özellikleri, lisanslı android TV tabanlı yazılımıyla üstün bir TV deneyimi sağlıyor. Bu sayede her televizyon, akıllı televizyon oluyor. 

LİFEBOX YENİLENDİ, 2,1 MİLYON KİŞİ ANI BİRİKTİRİYOR 

Turkcell’in kişiselleştirilmiş bulut alanında hizmet veren ekosistem markası lifebox, ara yüzünü de 2023’te tamamen yeniledi. Böylece müşteri deneyimini kolaylaştıran hızlı, pratik ve kullanıcı dostu uygulama olma değerini artırdı. Sahip olduğu güçlü Turkcell altyapısıyla dijitalleşmenin ve kullanıcıların en önemli ihtiyaç duyduğu depolama ve veri güvenliğine de cevap veren lifebox 2,1 milyon kullanıcıya hizmet veriyor. lifebox’ta bugüne kadar toplam boyutu yaklaşık 15 petabaytı (PB) bulan 8,6 milyar adet dosyayı yedeklendi. 1 petabaytın 10 bin saatlik TV programına denk geldiği göz önüne alındığında, lifebox’ın depoladığı dosyalar, 30 yıl hiç uyumadan izlenebilecek 150 bin saatlik TV programına denk geliyor.

TÜRK TELEKOM’DAN HERKES İÇİN ERİŞİLEBİLİR WEB SİTESİ TÜRK TELEKOM’DAN HERKES İÇİN ERİŞİLEBİLİR WEB SİTESİ

ADVERTORİAL YAYIN