Turgutlu Belediyesi, İlçe Sağlık Müdürlüğü ve yardımsever Ekrem Gürel arasında Derbent Mahallesi’ne yapılacak olan aile sağlığı merkezine ilişkin protokol imzalandı. Protokolle, Derbent Mahallesi’ndeki Turgutlu Belediyesi’ne ait olan taşınmaz, İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne tahsis edildi. 

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Turgutlu İlçe Sağlık Müdürü Bilgehan Hasyiğit ile yardımsever Ekrem Gürel arasında Derbent Mahallesi’nde aile sağlığı merkezinin yapılmasına yönelik protokol imzalandı. Turgutlu Belediyesi, kasım ayı meclis toplantısında  oy birliği ile alınan karara istinaden imzalanan protokol çerçevesinde, Belediye’ye ait olan taşınmaz aile sağlığı merkezi yapılması amacıyla İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne tahsis edildi. 

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Akın, “Derbent Mahalle’mizde Belediye’mize ait olan taşınmaza yapılacak aile sağlığı merkezi için İlçe Sağlık Müdürümüz Bilgehan Hasyiğit ve aile sağlığı merkezinin yapılmasına katkı sunacak hayırseverimiz Ekrem Gürel ile birlikte imzaladığımız protokolümüz hayırlı olsun” dedi.