Turgutlu Belediyesi ve Atatürkçü Düşünce Derneği Turgutlu Şubesi iş birliğiyle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 100. Yılı dolayısıyla panel programı düzenlenecek. 'Cumhuriyet’in 100’ü' paneli, yarın (26 Ekim) akşam saat 20.00’de Eski Belediye Binasında yapılacak.

Turgutlu Belediyesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 100’üncü yılını birbirinden farklı etkinlik ve programlarla kutlamaya hazırlanıyor. Yüzüncü yıl kutlamaları kapsamında Atatürkçü Düşünce Derneği Turgutlu Şubesi iş birliğiyle 'Cumhuriyet’in 100’ü' isimli panel programı yapılacak. Dokuz Eylül Üniversitesi Felsefe Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Doğan Göçmen’in konuk olarak katılacağı, Eğitim-Sen Turgutlu Temsilcisi Nacittin Durak’ın moderatörlüğünü yapacağı programda Türkiye Cumhuriyet’inin 100 yıllık serüveni farklı açılardan ele alınacak.

Eski Belediye Binasında gerçekleşecek 'Cumhuriyet’in 100’ü' programı 26 Ekim Perşembe akşamı saat 20.00’de başlayacak.

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, “Yüz yıllık koca çınarımız Cumhuriyetimizi farklı program ve içeriklerle hafta boyunca kutluyoruz. Bu programlarımızdan bir tanesi de Atatürkçü Düşünce Derneği Turgutlu Şubesi ile birlikte düzenleyeceğimiz ‘Cumhuriyet’in 100’ü’ olacak. Cumhuriyetimizin 100 yılının konuşulacağı bu önemli etkinliğe tüm hemşehrilerimi davet ediyorum” dedi.