Turgutlu Belediyesi ve Turgutlu Kadınlar Kulübü Yardımlaşma Derneği iş birliğiyle 2. Toplu Sünnet Şöleni düzenlendi. 

Turgutlu Belediyesi, Turgutlu Kadınlar Kulübü Yardımlaşma Derneği ortaklığında ikinci kez toplu sünnet şöleni yaptı. Turgutlu Devlet Hastanesi’nde görevli hekimler tarafından sünnet edilen 137 çocuğun geleneklere uygun şekilde sünnet düğünleri yapıldı.

2. Toplu Sünnet Şöleni, Turgutlu Belediyesi Hizmet Binası önünden sünnet gezmesiyle başladı. Eski Manisa Yolu ve Atatürk Bulvarı güzergahı boyunca devam eden sünnet gezmesinin ardından 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Alanı’nda sünnet düğünü yapıldı. Sünnet çocukları ve aileleri, şarkı ve oyun havaları eşliğinde eğlenirken şenlikte çocuklara çeşitli hediyeler de verildi. 

Sünnet düğünü eğlencesinde konuşma yapan Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, şunları söyledi:

“Sünnet töreninin ilkini, seçimi kazandığımız sene yapmıştık. Ondan sonraki süreçte pandemiyle uğraşmıştık, o yüzden gerçekleştirememiştik. Toplu Sünnet Şöleni, bizim çok önem verdiğimiz, toplumsal barışı sağlayacak bir proje. Turgutlu Belediyesi olarak ailelerin, çocuklarımızın bu duyguyu yaşaması için biz elimizden gelen katkıyı sunuyorduk, ancak bu projede bir ortağımız olsun istedik. Turgutlu Kadınlar Kulübü Yardımlaşma Derneği’ni de aramıza aldık. Kendileri çok ciddi emek harcadılar, belediye personelimizle özdeşleştiler ve böyle güzel bir geceyi bize hazırladılar. İnsana, çocuklarımıza yatırım yaptığımız sürece onların ve ülkenin geleceğiyle ilgili çok doğru işler yaptığımıza inanıyoruz. Çocuklarınızı bize emanet ettiğiniz için ailelerimize, bize destek olan hayırsever vatandaşlarımıza, projede yer alan Turgutlu Kadınlar Kulübü Yardımlaşma Derneği’ne ve belediye personelimize teşekkür ediyorum.”

Turgutlu’da hayata geçirilen sosyal projeler hakkında bilgi veren Başkan Akın, şunları kaydetti:

"İNSANA YATIRIM HER ŞEYİN ÜSTÜNDE"

“Mustafa Kemal Mahallesi’nde 3-5 yaş arasında 150 çocuğumuza Türkiye’de örneği olmayan bir hizmet veriyoruz. Sabah ve öğle yemekleri de dahil olmak üzere eğitimi ücretsiz veriyoruz. TURBEM eğitim kurumumuzda, seçimi kazandığımız günden bu yana 2 bin 300 çocuğumuzu lise ve üniversite sınavlarına hazırladık. Bu sene yüzde 98 başarı oranı yakaladık. Çocuklarımızın hayallerini gerçekleştirebilmeleri için onların yanında olmamız lazım, eşit fırsatlar vermemiz lazım. Eğitimde eşit rekabeti ortaya koymaktan dolayı da çok mutluyuz. Atatürk Kültür Sanat ve Gençlik Merkezi kurduk. Şu anda 21 kursumuz var. Bu kurslarda 7 yaşındaki çocuğumuzun da 70 yaşındaki dedemizin, annemizin, amcamızın da ihtiyaçları doğrultusunda kurslar veriyoruz. Onlardan da herhangi bir ücret almıyoruz. Genel Başkanı'mız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, ‘Hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek. Yerel yönetimlerimiz bunu sağlayacak’ diyor. Biz şu anda Aşevi ve Hayır Merkezi'mizde günlük 930 kişiye yemek veriyoruz. Bu da bizi çok mutlu ediyor. Sosyal belediyeciliğin nasıl yapılması gerektiğini Turgutlu’ya ve Türkiye’ye gösteriyoruz. Sizlerden aldığımız vergileri çocuklarımıza ve ihtiyacı olan ailelerimize dağıtıyoruz. Bina yapmak kolay, paranız varsa yapıyorsunuz. Biz de düğün salonları, pazar yeri ve otopark yapıyoruz. Bunlar çok önemli ancak insana yatırım her şeyin üstünde.”

Turgutlu Kadınlar Kulübü Yardımlaşma Derneği Başkanı Alev Güzel ise şöyle konuştu:

“Toplu Sünnet Şöleni için uzun zamandır hazırlanıyorduk. Bu önemli ve özel projede yanımızda olan Başkan'ımız Çetin Akın ve ekibi başta olmak üzere, çocuklarımızın sünnet kıyafetlerini temin etme konusunda destek olan hayırseverlerimize ve emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.”