Turgutlu Belediyesi ev sahipliğinde 13 ve 14 Şubat günlerinde kurulacak “Kariyer Çadırı” ile iş arayanlar ile firmalar bir araya gelme fırsatı bulacak. “Kariyer Çadırı” iki gün boyunca Orta Park Saat Kulesi önünde 10.00-17.00 saatleri arasında açık olacak.

Turgutlu Belediyesi “İş Arayan İş Bulacak Turgutlu’muz Kazanacak” sloganıyla hayata geçirdiği ve 5 binden fazla kişiyi iş sahibi yaptığı “Turgutlu Kariyer” projesinin yanı sıra istihdama önemli katkı sağlayacak bir çalışmaya daha imza atacak. 

Sektöründe lider 16 firmanın katılımıyla gerçekleşecek “Kariyer Çadırı” projesinde iş başvuruları alınarak iş arayışında olan vatandaşlar, kendilerine uygun iş olanaklarını bulma fırsatı yakalayacak. Orta Park Saat Kulesi önünde kurulacak “Kariyer Çadırı”, 13 ve 14 Şubat 2024 tarihlerinde 10.00-17.00 saatleri arasında açık olacak. 

Turgutlu Belediyesi Personel A.Ş. Genel Müdürü Orhan Eratıcı, “Başkanımız Çetin Akın’ın öncülüğünde kentimizdeki işsizlik sorununa çözüm üretmek adına yaptığımız çalışmalara bir yenisini daha ekliyoruz. Kuracağımız ‘Kariyer Çadırı’ ile iş arayan vatandaşlarımızı sektöründe öncü şirketlerle buluşturacağız. İş arayan herkesi ‘Kariyer Çadırı’mıza bekliyoruz” dedi. 

Kariyer Çadırı projesi ile önemli fırsatların yaratılacağını belirten Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın da “Ülkece uzun bir süredir yaşadığımız ağır ekonomik şartlar altında bir de işsizlikle mücadele etmek zorunda kalan hemşehrilerimize yararlı olacağını düşündüğümüz bir çalışmaya imza atıyoruz. Personel A.Ş. Müdürlüğü’müz bünyesinde kuracağımız Kariyer Çadırı ile iki gün boyunca firmalar ve iş arayan kardeşlerimiz için önemli fırsatlar yaratacağımıza inanıyoruz” diye konuştu.Kaynak: anka