Turgutlu Belediyesi Kadın Basketbol Takımı, ligin 23. haftasında DİBA Kadın Basketbol Takımı’yla kendi evinde karşı karşıya geleceği maç öncesinde kente gelen depremzede çocuklar için ‘Bir Oyuncak Bir Mutluluk’ kampanyasını başlattı.

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremleri nedeniyle Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’ne (TKBL) verilen bir aylık ara bitiyor. 5 Mart Pazar günü Yıldırım Beyazıt Spor Salonu'nda saat 14.30’da başlayacak mücadeleye Turgutlu Belediyesi Kadın Basketbol Takımı ev sahipliği yapacak. Depremden etkilenen ve kente gelen depremzedeler için yapılan yardım çalışmalarına devam eden Turgutlu Belediyesi, TKBL’de de 23. hafta maçına çıkacak Belediye Kadın Basketbol Takımı'nın maçı öncesinde bir kampanya başlattı. Kampanya kapsamında karşılaşma öncesinde taraftarın getirdiği oyuncaklar, Turgutlu Belediyesi personeli tarafından depremzede çocuklara ulaştırılacak.

Maç öncesinde taraftara çağrıda bulunan Turgutlu Belediyespor Başkanı ve Turgutlu Belediye Başkan Yardımcısı Fırat Honaz, şunları söyledi:

“Takımımız bu hafta kendi evinde DİBA Ankara Kadın Basketbol Takımı'nı ağırlayacak. Hedefimiz maça galibiyet parolasıyla çıkmak. Bunun için de oyuncularımızın ve teknik ekibimizin gayretine inanıyorum. Bununla birlikte tüm ülkeyi etkileyen bir deprem felaketi yaşadık. Yaralarımızı sarmaya çalıştığımız bu dönemde kentimize gelen depremzedelerin barınma, sağlık, yiyecek, kıyafet ve sosyal destek gibi bir takım ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz. Kentimize gelen depremzede çocuklarımız için de moral kampanyasını başlatıyoruz. Pazar günü oynanacak kadın basketbol takımımızın maçı öncesinde tüm vatandaşlarımızı çocuklarımız için ‘Bir Oyuncak Bir Mutluluk’ kampanyamıza destek olmaya davet ediyorum. Maçın başlamasına 4 dakika 17 saniye kala vatandaşlarımızın getirdiği oyuncaklar sahada toplanacak. Kentimizde yaşayan depremzede ailelerimizi ve çocuklarımızı pazar günü oynanacak maça davet ediyorum. Yaralarımızı birlikte saracağız. Takımımıza başarılar diliyorum.”

Mücadeleyi takip etmek isteyen sporseverler için ücretsiz servis hizmeti de sağlanacak. 5 Mart Pazar günü 14.00 ile 14.30 saatleri arasında Belediye Hizmet Binası önünden kalkacak servis araçları, maç bitiminin ardından Yıldırım Beyazıt Spor Salonu önünden hareket edecek.