Turgutlu Belediyesi tarafından hayata geçirilen ‘Turgutlu Belediyesi 100. Yıl Cumhuriyet Çarşısı’ projesinde son 3 iş yeri için yarın ihale yapılacak.

Turgutlu Belediyesi, yapımını tamamladığı ‘Turgutlu Belediyesi 100. Yıl Cumhuriyet Çarşısı’ projesinde son 3 iş yeri için yarın ihaleye çıkacak. Turgutlu Belediyesi’nin Facebook hesabından canlı olarak yayınlanacak ihale, 31 Ekim Salı günü, saat 14.00’te yapılacak.

Turgutlu Belediyesi’nin vizyon projesi olan ve 22 adet iş yerinden oluşan 100. Yıl Cumhuriyet Çarşısı'nda 17 iş yerinin satışı yapıldı. İki iş yeri ise Turgutlu Belediyesi bünyesine kazandırıldı. Projedeki 11, 12 ve 13 no'lu bağımsız iş yerlerini kapsayan satış ihalesi, Turgutlu Belediyesi Encümen Toplantı Salonu’nda yapılacak. Projede ihale bedelinin tamamı ihale tarihinden itibaren en geç 10 gün içinde peşin ya da aynı süre içinde ihale bedelinin yüzde 30’u peşin kalanı 4 ay içinde 4 eşit taksitle ödenebilme seçeneği sunuldu.

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, konuya ilişkin şunları dedi:

“Turgutlu Belediyesi 100. Yıl Cumhuriyet Çarşısı projemizde 17 iş yerimizin satışını gerçekleştirdik. 114 Milyon TL’lik projemizde elde ettiğimiz gelirle Cuma Pazarı, Cemevi ve Kültür Sanat Merkezi, Çepnidere Çok Amaçlı Salon ve Şehit Polis Selami Dinç Spor Tesisi, Çepnibektaş Çok Amaçlı Salon, Urganlı Çok Amaçlı Salon ve İstasyonaltı Mahallesi üst yapı yenileme projelerimiz için kaynak yarattık. Projemizde kalan son 3 iş yerinin ihalesi 31 Ekim Salı günü saat 14.00'te belediyemizde yapılacak. Şeffaf belediyecilik anlayışımız gereği ihaleyi yine canlı olarak yayınlayacağız.”