KERİM UĞUR

TİP, CAN ATALAY İÇİN ANKARA'DA EYLEM YAPTI: “ARTIK BU HUKUKSUZLUĞA SON VERİN. YETKİNİZİ ALDIĞINIZ YASALARI UYGULAYIN"” TİP, CAN ATALAY İÇİN ANKARA'DA EYLEM YAPTI: “ARTIK BU HUKUKSUZLUĞA SON VERİN. YETKİNİZİ ALDIĞINIZ YASALARI UYGULAYIN"”

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimlerinin ilk sonuçlarına ilişkin, “Şu an manipülasyon yapmaya yönelik eğilimler de olabilir, beklemekte fayda var. Oy kullandığım okulda yüzde 77 küsur Kemal Kılıçdaroğlu” dedi.

Tüm Türkiye genelinde olduğu gibi İzmir’de de saat 08.00’de başlayan oy kullanma işlemleri saat 17.00’de sona erdi. Seçim yasaklarının kalkmasının ardından CHP İzmir İl Seçim Koordinasyon Merkezi’ne gelen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, seçimle ilgili ilk değerlendirmesini burada yaptı.

Soyer, açıklamasında, “Sonuç değerlendirmesi için çok erken. Ama Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi İzmir’de de çok sakin ve yüksek katılımlı bir seçim yaşandı. Sabırla sonuçları izlemeye devam ediyoruz. Hızla akacağını ümit ediyorum. En azından cumhurbaşkanlığı sonuçlarının daha erken geleceği belli oluyor. Şu an manipülasyon yapmaya yönelik eğilimler de olabilir, beklemekte fayda var. Oy kullandığım okulda yüzde 77 küsur Kemal Kılıçdaroğlu” diye konuştu.