Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre, cari fiyatlarla perakende ciro, kasım ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 125,4 arttı. Aynı dönemde sabit fiyatlarla perakende satış hacmi de yıllık yüzde 12,1 artış gösterdi.

Türkiye'ye 'değer' katanlar ödüllendi Türkiye'ye 'değer' katanlar ödüllendi

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre, cari fiyatlarla perakende ciro kasım ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 125,4 arttı. Aynı dönemde sabit fiyatlarla perakende satış hacmi de yıllık yüzde 12,1 artış gösterdi.

TÜİK, kasım ayına dair perakende satış endekslerini bugün yayınladı. Buna göre kasım ayında, perakende satış hacmi ve cari fiyatlarla perakende ciro endeksleri hem aylık hem de yıllık bazda artış gösterdi. TÜİK verileri şöyle:

“PERAKENDE SATIŞ HACMİ AYLIK YÜZDE 1,5 ARTTI: Sabit fiyatlarla perakende satış hacmi, kasım ayında bir önceki aya göre yüzde 1,5 arttı. Aynı ayda gıda, içecek ve tütün satışları yüzde 0,9 azaldı, gıda dışı satışlar (otomotiv yakıtı hariç) yüzde 3,3 arttı, otomotiv yakıtı satışları ise yüzde 0,6 azaldı.

PERAKENDE CİRO AYLIK YÜZDE 4,9 ARTIŞ GÖSTERDİ: Cari fiyatlarla perakende ciro kasım ayında bir önceki aya göre yüzde 4,9 arttı. Aynı ayda gıda, içecek ve tütün satışları yüzde 4,8, gıda dışı satışlar (otomotiv yakıtı hariç) yüzde 6,4, otomotiv yakıtı satışları ise yüzde 1,1 arttı.

PERAKENDE SATIŞ HACMİ YILLIK YÜZDE 12,1 ARTTI: Sabit fiyatlarla perakende satış hacmi, kasım ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 12,1 arttı. Aynı ayda gıda, içecek ve tütün satışları yüzde 5,7, gıda dışı satışlar (otomotiv yakıtı hariç) yüzde 17,7, otomotiv yakıtı satışları ise yüzde 3,9 arttı.

PERAKENDE CİRODA YILLIK ARTIŞ YÜZDE 125,4 OLDU: Cari fiyatlarla perakende ciro kasım ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 125,4 arttı. Aynı ayda gıda, içecek ve tütün satışları yüzde 120,8, gıda dışı satışlar (otomotiv yakıtı hariç) yüzde 121,2, otomotiv yakıtı satışları ise yüzde 148,2 arttı.”