Türk Tabipler Birliği (TTB), 500 kişinin yaşamını yitirdiği Gazze'deki El-Ehli Baptist Hastanesi'ne yönelik İsrail saldırısına ilişkin "Uluslararası belgeler ışığında Birleşmiş Milletler ve Dünya Tabipler Birliği’ni göreve çağırıyoruz. Bir kez daha söylüyoruz: Savaş bir halk sağlığı sorunudur! İnsanlığa karşı işlenen suçların karşısında durun, durdurun! Barış, hemen şimdi" açıklamasını yaptı.

TTB, İsrail'in Gazze'deki El-Ehli Baptist Hastanesi'ne yönelik bombalı saldırısına ilişkin kınama mesajı yayınladı. TTB'nin, Birleşmiş Milletler ve Dünya Tabipler Birliği’ni göreve çağırdığı açıklama şöyle:

"Hamas saldırısını fırsat bilip işgali tamamına erdirmeyi hedefleyen İsrail’in Filistin’de gerçekleştirdiği saldırılar soykırım boyutuna ulaşmıştır. Temel gereksinimlerin ulaşmasını engelleyerek işlemez hale getirdikleri sağlık kurumlarının açıkça hedef alınarak vurulmasını, çok sayıda sağlık emekçisinin, hastanın ve sivilin katledilmesini lanetliyoruz.

Uluslararası belgeler ışığında Birleşmiş Milletler ve Dünya Tabipler Birliği’ni göreve çağırıyoruz. Bir kez daha söylüyoruz: Savaş Bir Halk Sağlığı Sorunudur!

İnsanlığa karşı işlenen suçların karşısında durun, durdurun! Barış, hemen şimdi!

Tüm sağlık kurumlarında yakalarımıza siyah kurdele takıyor, kapı ve pencerelerimize bağladığımız kurdelelerle insanlığın acısını paylaşıyoruz."

ÖZGÜR ÖZEL, ANNESİNİ KAYBEDEN ALİ BABACAN’A TAZİYE ZİYARETİNDE BULUNDU ÖZGÜR ÖZEL, ANNESİNİ KAYBEDEN ALİ BABACAN’A TAZİYE ZİYARETİNDE BULUNDU