Torbalı Belediyesi, depremzedelerin yaşadığı çadır sıkıntısını en aza indirmek amacıyla 100 termal çadırı Osmaniye’ye gönderdi. Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin, "Kıymetli bağışçılarımız ve belediyemiz imkanlarıyla alınan termal çadırlarımız, Osmaniye'de ekiplerimiz tarafından kurulup, vatandaşlarımıza teslim edilmeye başladı" dedi.

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinin ikinci gününden bu yana personelini iş makineleriyle birlikte bölgede görevlendiren Torbalı Belediyesi, insani yardımlarının arasına bir yenisini daha ekledi. Afetzedelerin, yaşadığı çadır sıkıntısını en aza indirmek amacıyla Torbalı Belediyesi 100 termal çadırı Osmaniye’ye gönderdi. Torbalı Belediyesi’nin personeli tarafından kurulumları yapılan çadırlar, ihtiyaç sahiplerine teslim edildi. 

Her çadıra çıkartma halinde Torbalı Belediyesi’nin bölgedeki ekibinin whatsapp destek hattı numarası da yazılarak, olası ihtiyaçların Torbalı Belediyesi’nden talep edilmesinin ve çözüme kavuşmasının yolu açıldı.

BAŞKAN TEKİN, OSMANİYE’YE GİDİYOR

Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin de bugün Osmaniye’ye giderek bölgede inceleme yapacak. Kurulumu yapılan çadırlarla ilgili bilgi veren Başkan Tekin, “10 ilimizi vuran deprem sonrasında ilk günden itibaren personelimiz ve iş makinelerimizle deprem bölgesinde çalışmaya devam ediyoruz. Kıymetli bağışçılarımız ve belediyemiz imkanlarıyla alınan termal çadırlarımız, Osmaniye'de ekiplerimiz tarafından kurulup, vatandaşlarımıza teslim edilmeye başladı. Diğer ihtiyaçları için de ekiplerimiz seferber. Yaraları beraber saracağız” dedi.