Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürlüğü, depremden etkilenen illerde Çiftçi Kayıt Sistemi’ne (ÇKS) kayıtlı üreticilerin ürünlerini lisanslı depolara kota sınırı olmadan satabileceklerini duyurdu.

Kahramanmaraş merkezli 10 ilde yıkıma neden olan iki büyük depremle beraber birçok üretici de mağdur oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kararı ile Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Osmaniye ve Şanlıurfa'da 3 ay süreyle OHAL ilan edilmişti.

TMO Genel Müdürlüğü tarafından bugün yapılan açıklamada; OHAL ilan edilen illerde ÇKS kaydı bulunan üretici, birlik ve kooperatiflerin hububat ve bakliyat ürünlerini, lisanslı depolar üzerinden ELÜS yoluyla veya TMO işyerlerine cins ve kota sınırı olmadan 08 Mayıs 2023 tarihine kadar satabileceklerini duyurdu.

ERDOĞAN: “HANIMEFENDİ SENİN BU İŞLERE AKLIN ERMEZ. PAPATYA ÇAYININ NE ZAMAN İÇİLECEĞİNİ DE BİLİRİZ, SANA DA REZENEYİ TAVSİYE EDERİZ. KİMİNLE UĞRAŞACAĞINI ÇOK İYİ BİLMEN LAZIM” ERDOĞAN: “HANIMEFENDİ SENİN BU İŞLERE AKLIN ERMEZ. PAPATYA ÇAYININ NE ZAMAN İÇİLECEĞİNİ DE BİLİRİZ, SANA DA REZENEYİ TAVSİYE EDERİZ. KİMİNLE UĞRAŞACAĞINI ÇOK İYİ BİLMEN LAZIM”

TMO DEPREMDEN ETKİLENEN İLLERDE KOTA SINIRI OLMAKSIZIN ÜRETİCİLERDEN ÜRÜN SATIN ALACAK

Aynı zamanda TMO, depremden etkilenen illerde ÇKS’ye kayıtlı üreticilerin hububat ve bakliyat ürünlerini cins ve kota sınırı olmaksızın TMO tarafından satın alınacağını da açıkladı.