Tepebaşı Belediyesi, TEKNOFEST Roket Yarışması'na katılan ve Eskişehir Osmangazi Üniversitesi bünyesinde etkinliklerini sürdüren Günaltay takımına destek oldu. Takım, TEKNOFEST 2023 Orta İrtifa Roket Yarışması'nda zorlu 3 aşamayı geçerek ismini finallere yazdırmayı başardı.

Eskişehir Tepebaşı Belediyesi, teknolojiyi üreten nesillerin yetiştirilmesi adına gençlere destek olmayı sürdürüyor. Son olarak T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Roketsan ve T3 Vakfı yürütücülüğünde gerçekleştirilen TEKNOFEST Roket Yarışması'na katılan ve Eskişehir Osmangazi Üniversitesi bünyesinde etkinliklerini sürdüren Günaltay takımına destek oldu. Takım, TEKNOFEST 2023 Orta İrtifa Roket Yarışması'nda zorlu 3 aşamayı geçerek ismini finallere yazdırmayı başardı. Yarışma sonuçları, 30 Ağustos-3 Eylül arasında gerçekleşecek TEKNOFEST Ankara'da belli olacak.

Yarışma sonunda açıklama yapan Takım Kaptanı Semih Akkoyun, “İkinci senemiz bu sene. İlk senemizde de finale kaldık. Geçen sene montaj günü bizim için zor geçmişti. Ama ekip azimli bir ekip zorlaya zorlaya da yaptık. Bu sene bizim için biraz dalgalı bir yıldı. Takım dağılma aşamasına geldi. Ama öyle ya da böyle tutunduk. Özellikle bizim ekibimizin çalışması ile ilgili değil de farklı sıkıntılarımız oldu. O noktada da Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç'a çok teşekkür ediyorum. Onun desteği bizi buralara getirdi" dedi.

2022 yılında kurulan ve kurulduğu yıl TEKNOFEST 2022 Orta İrtifa Roket Yarışması'na katılan Günaltay takımı, 300 takım arasından 13'üncü olarak derece almıştı.