Tepebaşı Belediyesi Melih Savaş Yaşam Köyü’nde hazırlanan Kız Öğrenci Misafirhanesi, 2023-2024 eğitim öğretim yılında öğrencilerin hizmetine sunulacak.

Tepebaşı Belediyesi, üniversite öğrencilerine sabah saatlerinde 19 Mayıs Gençlik Merkezi önünde sıcak çorba ikramı, akşamları verilen ücretsiz yemeğin ardından kadın öğrencilerin konaklama ihtiyacının giderilmesi amacıyla misafirhane hazırladı. 

Hazırlıkları tamamlanan Tepebaşı Belediyesi Kız Öğrenci Misafirhanesi, yeni eğitim öğretim yılında hizmete açılacak. Aşağı Söğütönü Mahallesi Melih Savaş Yaşam Köyü’nde yer alan 33 kişilik kapasiteye sahip misafirhane kadın öğrencilere hizmet verecek. Sabah kahvaltısı ve akşam yemeğinin de olduğu ve 2 ile 3 kişilik odaların yer aldığı misafirhanede internetin yanı sıra 24 saat sıcak su kullanılabilecek.

Misafirhaneye, şehit-gazi, yüzde 40 ve üzeri engeli olan öğrenciler ve lise ve dengi öğrenimlerini Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı yetiştirme yurtlarında tamamlayan veya devlet koruması altında olan öğrenciler öncelikli olarak kayıt yaptırabilecek.

Ön kayıtlar 28-29 Ağustos tarihlerinde çevrim içi olarak gerçekleştirilecek. Alınan ön kayıtların ardından asıl kayıtlar, komisyon tarafından değerlendirilerek belirlenecek. Aşağısöğütönü Mahallesi’nde bulunan Melih Savaş Yaşam Köyü’nde hizmete açılacak Tepebaşı Belediyesi Kız Öğrenci Misafirhanesi hakkında bilgi almak isteyenler (0) 222 211 40 00/8008 numaralı telefondan yetkililere ulaşabilecek.