(ESKİŞEHİR) - Tepebaşı Belediyesi Yeryüzü Ekoloji Okulu’nda düzenlenen “Doğa Sevgisi Kök Salıyor: Çocuklarla Fide Dikim” etkinliğine katılan 110 çocuk, domates, biber ve patlıcan fidelerini toprakla buluşturdu.  

Tepebaşı Belediyesi Hizmet Binası yanında hazırlanan alanda faaliyetlerini gerçekleştiren Yeryüzü Ekoloji Okulu; doğayla ilişki kurmayı, doğaya erişimi, bir arada yaşama kültürünü, sürdürülebilirliği, yerel ekosistemle oynamayı, toplumsal aktivizmi, mekanı tanımayı ve mekan bilincini ön plana çıkarmayı amaçlıyor.

Bu kapsamda çocuklara doğa sevgisi aşılamak ve çevre bilincini geliştirmek amacıyla “Doğa Sevgisi Kök Salıyor: Çocuklarla Fide Dikim” etkinliği gerçekleştirildi. Tepebaşı Belediyesi bünyesinde bulunan Sabiha Gökçen Erken Çocukluk Merkezi öğrencileri ve Ülkü İlkokulu öğrencilerinin katılımıyla toplam 110 çocuk domates, biber ve patlıcan olmak üzere 110 fideyi toprakla buluşturdu.  

Fide dikimi sırasında çocuklara toprağın işlenmesi, bitkilerin dikimi, sulanması ve bakımı ile ilgili “Temel Bahçecilik” eğitimi de verildi. Çocuklar dikilen fidelerin bakımını üstlenerek belli aralıklarla Yeryüzü Ekoloji Okulu’na gelerek kendi diktikleri fidelerin gözlemini ve sulamasını yapacak. 

 

GİRİB toplantısına katılan Belediye Başkanı Köse, 'birlik' çağrısı yaptı GİRİB toplantısına katılan Belediye Başkanı Köse, 'birlik' çağrısı yaptıKaynak: anka