Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, depremzedelere destek olmak amacıyla belde evlerinde kıyafet diken kadın kursiyerleri ziyaret etti. Başkan Ataç, “Kadınlarımızın elleri 10 gündür depremzedelere destek vermek amacıyla çalışıyor. Kendilerine çok teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Ataç, Kahramanmaraş merkezli olarak 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerin ardından depremzedelere destek olmak amacıyla kıyafet diken belde evi kursiyerleri ile bir araya geldi. Sütlüce Belde Evi, Zişan Kızılcıklı Belde Evi, Tombakzade Belde Evi, Tunalı Belde Evi ve Keskin Deneyimli Kafe’de açılan giyim kursuna katılan kadın kursiyerler, söz konusu beş noktada hem çocuklar hem de yetişkinler için eşofman takımı, alt-üst giyim, battaniye, atkı, şapka başta olmak üzere toplam bin 303 parça üretti. 

Ziyaretinde belde evi kursiyerlerine teşekkür eden Ataç, şunları söyledi:

“Bizim belde evlerimiz bütün dönem çalışan yerlerdir. Depremin ilk günü bir kadın arkadaşımız ‘Biz depremzedelere destek olmak istiyoruz’ diye telefon etti. Depremzedelere kıyafet dikmek istediklerini söyledi. Çok hoşuma gitti. İlk günden bu yana büyük bir üretim yaptılar. Evlerinden dikiş makinelerini getirdiler, parça kumaş getirdiler. Biz de onlara destek için yeni kumaşlar alacağız. Bu kumaşlarla uyku tulumu, çamaşır, yorgan, çarşaf gibi orada ihtiyaç olan bütün ürünleri dikecekler. Belde evlerimizde yoğunluk devam ediyor. Kadınlarımıza teşekkür ediyorum. Onların hassasiyeti çok önemli. Hem üzgünler hem de bir taraftan da çalışıyorlar. Bu tür katkı vermek insanın gönlünü de rahatlatıyor. Kadınlarımızın elleri 10 gündür depremzedelere destek vermek amacıyla çalışıyor. Allah razı olsun gerçekten yaptıkları iş çok önemli.”

Belde Evi kursiyerleri ve dikiş eğitmenleri ise düşüncelerini, şu sözlerle dile getirdi:

Fazilet Şafak: “Buraya yeni geldim. Evde sıkıldığım için buralara katılmak istedim. Bu da depreme denk geldi. Biz depreme karşı vatandaş olarak eğitilmek istiyoruz. Biz online eğitimden uzaktan eğitimden anlayan jenerasyon değiliz. Yüz yüze sabah olsun gece olsun eğitilmek istiyoruz. Depremzedeler için bazı malzemelerden elimizden geleni yapıyoruz.”

Zeynep Dayın: “Ev hanımı arkadaşlarımızla ne yapabiliriz diye düşündük. Bu şekilde yaraları sarmaya çalışıyoruz, insanlara merhem olmaya çalışıyoruz. Bize imkan tanındığında Türk kadını olarak neler yapabileceğimizi gösteremeye çalışıyoruz. İnsanlara, kadınlara örnek olmak istiyoruz. İstiyorum ki kadınlar evlerinde durmasın dışarı çıksın. İstiyorum ki kadınlar bir araya gelsin. Çok güzel işlere imza atabilir Türk kadını. Ben her şey için Belediye Başkanı’mıza teşekkür ediyorum. Yaramız çok büyük hepimiz çok etkilendik. Bugünleri atlatacağımıza inanıyorum. Daha bilinçli olmamız gerektiğine inanıyorum. İnşallah gelecek nesil bu tür şeyler yaşamaz.”

Aynur Çokay: “Bu acılı günümüzde belde evlerimizi açarak gönüllü kursiyerlerimizle kıyafetler diktik. Daha çalışmalarımız devam etmekte. Emeği geçen herkese teşekkür ederim. Allah bir daha yaşatmasın. Biz burada bebek kıyafetlerinden yaşlılara, yetişkinlere her boy kıyafet dikiyoruz. Daha çok eşofman, bebek kıyafeti, tulumlar, battaniyeler dikiyoruz. Bugün de yastık kılıfı ve tülbent dikiyoruz.”