Tepebaşı Belediyesi ve Eko-Okullar iş birliği ile düzenlenen Çevre Çocuk Şenliği’nde atölyelerden spor aktivitelerine, oyunlardan müzik dinletisine kadar pek çok etkinlik çocuklar ile buluştu. Etkinlikte konuşan Başkan Ahmet Ataç, “Çocuklarımıza iyi bir dünya bırakmak için çabalıyoruz” dedi.

Tepebaşı Belediyesi ve Eko-Okullar iş birliği ile düzenlenen Çevre Çocuk Şenliği, Tepebaşı Belediyesi Vecihi Hürkuş Havacılık ve Teknoloji Parkı’nda renkli etkinliklerle geçti. Şenliğe, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç’ın yanı sıra CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü, öğrenciler ve aileleri katıldı. 

Şenlik, öğrencilerin etkinlik alanına Bahçeşehir Koleji’nin bando takımı ile giriş yapmasıyla başladı. Ardından katılımcı öğrencilerin hazırladıkları birbirinden renkli gösteriler, katılımcılardan alkış aldı.

“BÖYLE GÜZEL ŞENLİK DÜZENLEMENİN GURURUNU YAŞIYORUZ”

Etkinlikte bir konuşma yapan Eko-Okullar İl Koordinatörü Nadir Erdem, “Ülkemizde ve dünyada çevre adına olan olumsuzlukları hepimiz biliyoruz. Yapılan doğa katliamlarına her gün şahit oluyoruz. Eskişehir’de böylesine çevre sevdalılarıyla ve uzun yıllardan bu yana çevre adına önemli çalışmalar yapan Tepebaşı Belediyesi ile böylesine güzel şenlik düzenlemenin gururunu yaşıyoruz. Eskişehir’de şu anda aktif olan 40 okulumuz bulunuyor. Bu okulların 18’i bu sene Uluslararası Yeşil Bayrak Ödülü alarak okullarında Eko-Okul etiketi olan bayrağa layık görüldüler” dedi.

“HERKES ÜZERİNE DÜŞEN GÖREVİ YAPACAK”

Başkan Ataç, “Çocuklarımıza yarınki dünyanın ne olacağı konusunda bir şey söyleyemiyoruz. Ama onlara iyi bir dünya bırakabilmek için çabalıyoruz. Eğer bugünden önlemleri almazsak dünyanın geleceği hiç hoş değil. O açıdan bu konuda siz çocuklarımıza ve biz büyüklere çok büyük görevler düşüyor. Çevre kirlilikleriyle beraber iklimsel değişiklikler dünyamızı tehdit ediyor. Büyükler ve küçükler, herkes üstüne düşen görevi yapacak. Hepinize sağlıklı günler diliyorum” diye konuştu.

“BU ŞEHİRDE HUZUR VAR”

CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü ise “Çok güzel bir etkinlik düzenlendi. Eskişehir’imizin güzelliği de bu. Hemşehrilerimizi farklı mekanlarda buluşturan alanlara sahip. Bu şehirde o yüzden huzur var. Biz bununla gurur duyuyoruz. Ben şenliği düzenleyen Tepebaşı Belediyesi ekiplerine ve Eko Okullara teşekkür ediyorum” dedi.

Ardından Başkan Ataç, 18 okula Yeşil Bayrak takdim etti. Başkan Ataç daha sonra şenlik alanındaki stantları incelerken, öğrenciler ile bol bol fotoğraf da çektirdi.

Şenlik alanına açılan stantlarda etkinlikler düzenlenirken ikramlarda bulunuldu.