Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, balık avı sezonu başlangıcını düzenleyeceği etkinlik ile kutlayacak. 31 Ağustos Perşembe günü düzenlenecek Balık Avı Sezonu Açılış Töreni, Kumbağ Limanı'nda gerçekleşecek.

Tekirdağlı balıkçıların "Vira Bismillah" diyerek denize uğurlanacağı 2023 Yılı Balık Avı Sezonu Açılış Töreni, Kumbağ Limanı'nda düzenlenecek. Program sonrasında tekneleriyle denize açılacak balıkçılar, bol ve bereketli bir sezon dileğiyle ağlarını denize bırakacak.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Kentimiz iklimi ve bulunduğu coğrafyasıyla tam bir cennet. Topraklarımızın bereketi ile tarım ve hayvancılıkta aldığımız verimi denizimizden de alıyoruz. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak verdiğimiz çeşitli destek programlarıyla balıkçılarımızın her zaman yanında olduk. Av sezonunu da güzel bir programla açıyoruz. 31 Ağustos akşamı da düzenlediğimiz etkinlikle balıkçılarımızın yanında olarak sezonu açacağız. Programda Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestramız da konser verecek. Balıkçılarımızın Vira Bismillah diyerek denize bırakacakları ağların dolu dolu çekilmesini ve sezonun bereketli geçmesini diliyorum. Bu güzel ve anlamlı etkinliğe tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz” dedi.