Sele kapılan Mehmetçiği arama çalışmaları devam ediyor

Bugün yurdun bir çok noktasını etkisi altına alan sağanak yağışlar, bir çok kentte sel oluşturdu. Sel suları Tekirdağ'da yüzme bilmeyen bir askeri önüne katarak sürükledi. Askerin bulunması için başlatılan çalışmaların devam ettiği belirtildi.

Sele kapılan Mehmetçiği arama çalışmaları devam ediyor

Tekirdağ'da etkili olan sağanak yağışlar Saray ilçesinde sel olayına yol açtı. Metrekareye düşen yağmur damlasının beklenenden fazla olması nedeniyle taşan dereler vatandaşları mahsur bıraktı. Çevre halkını kurtarmak için bölgeye intikal eden askeri zırhlı araç suya kapıldı. Araçta yüzme bilmeyen bir asker sel sularına kapılarak kayboldu. 3.Kolordu Komutanı Mehmet Daysal da olay yerine gelerek bilgi aldığı kurtarma çalışmalarının sürdüğü öğrenildi.

ARAÇTA BULUNAN 7 KİŞİDEN 6'SI KURTARILDI

Bu sabah erken saatlerde ilçe genelinde etkili olmaya başlayan sağanaklar sonucu Ergene Çayı’nın kollarından olan Galata deresini taşırdı. Pazarcık Mahallesi Kiremithane yolu üzerinde bulunan köprüde ve bu bölgeye yakın noktalarda mahsur kalan vatandaşların yardımına koşan ilk ekip güvenlik güçleri oldu. İçerisinde 4’ü asker 2’si polis bir de sivil vatandaşın yer aldığı askeri zırhlı araç, köprünün sel sularının etkisiyle çökmesinin ardından sel sularına kapılarak sürüklenmeye başladı. Araçta bulunlardan 6’sı jandarma, polis ve askeri görevlilerin çalışması sonucu karaya çıkartıldı. Kimlik bilgileri paylaşılmayan bir Mehmetçik ise sel sularına kapılarak kayboldu. Karaya çıkarılan 6 kişi Saray Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavilerine başlandı. 3 asker, 2 polis ve 1 sivilin sağlık durumunun iyi olduğu aktarıldı.

AFAD VE UMKE  DEREYE BOTLARI iNDİRDİ

Yağmurun aralıksız yağdığı bölgeye AFAD, UMKE, itfaiye, polis ve jandarma ekipleri sevk edilerek, kayıp Mehmetçiğin bulunması için çalışma başlatıldı. Hâlâ devam ettiği belirtilen çalışmalarda, AFAD ve UMKE ekipleri botlarla derenin her noktasını gezdiği aktarıldı.

Yaşananların ardından 3. Kolordu Komutanı Korgeneral Mehmet Daysal, bölgeye intikal ederek kayıp Mehmetçiği arama çalışmalarını yerinde inceleyerek çalışmalar hakkında bilgi edindi.

YÜZME BİLMEDİĞİNİ ARKADAŞLARIYLA PAYLAŞMIŞ

Zırhlı aracın sel sularına kapıldığı sırada kaybolan Mehmetçiğin arkadaşlarına "Yüzme bilmiyorum" dediği öğrenildi. Dalgıç polislerin bölgede başlattığı çalışmalarda zırhlı personel taşıyıcı (ZPT) aracı bulunurken, askerin izine rastlanmadı. Ekiplerin arama, kurtarma çalışmaları devam ettiği aktarıldı.

Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2017, 09:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER