Tekirdağ Şarköy Belediyesi, merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ili etkileyen depremin ardından depremzedelere yardım eli uzatmak için kampanya başlattı. Belediye, bölgeye iş makinelerini yolladı.

Tekirdağ Şarköy Belediyesi, merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ili etkileyen depremin ardından depremzedelere yardım eli uzatmak için kampanya başlattı. Belediye, bölgeye iş makinelerini yolladı.

Afet bölgesindeki yurttaşların ihtiyaç duyduğu malzemelerin toplanması adına Şarköy Muhtarlık İletişim Merkezi’nde yoğun bir çalışma başlatıldı. Yapılan çağrıya kayıtsız kalmayan Şarköylüler, battaniyeden kışlık kıyafete, hijyen ürünlerinden ısıtıcıya kadar birçok temel ihtiyaç malzemesini depremzedelere ulaştırmak üzere teslim noktasına götürdü.

İŞ MAKİNELERİ GÖNDERİLDİ 

Afet bölgesinde ihtiyaç duyulan iş makineleri de AFAD koordinatörlüğünde, Şarköy İlçe Kaymakamlığı ve Belediye iş birliği ile arama kurtarma faaliyetlerinde görev almak üzere deprem bölgesine gönderildi. 

Sosyal medya hesapları üzerinden birlik, beraberlik ve dayanışma mesajları veren Belediye Başkanı Alpay Var, şunları kaydetti:

“Gün her zamankinden daha fazla birlik, beraberlik içinde hareket etme günü. Gün hep birlikte yaralarımızı sarma günü. Dayanışma ve yardımlaşma ruhuyla yaralara merhem olmak için var gücümüzle çalışarak, deprem bölgesindeki vatandaşlarımızın yanında olacağız. İhtiyaç durumu analiz edilip yeniden destekler gönderilmeye devam edecek. Ülkemizi derinden etkileyen merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ilde yıkıcı bir etkiye ulaşan deprem karşısında Şarköylü hemşehrilerimizle tek yürek olup yardım kampanyası başlattık. Yaptığımız yardım çağrısına kısa süre içerisinde yoğun ilgi gösteren Şarköylü vatandaşlarımıza dayanışma ve yardımseverlik için çok teşekkür ediyorum. Toplanılan ihtiyaç malzemeleri depremzedelere teslim edilmek üzere yola çıktı. Yüreğimiz ve desteğimiz bölge halkı ile birlikte, bu zorlu sürecin üstesinden hep birlikte geleceğiz. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum.”