Tekirdağ Çerkezköy Belediyesi, merkez üssü Kahramanmaraş olan 7,7 büyüklüğündeki depremden etkilenen yurttaşlar için yardım kampanyası başlattı. 

Tekirdağ Çerkezköy Belediyesi, merkez üssü Kahramanmaraş olan 7,7 büyüklüğündeki depremden etkilenen yurttaşlar için yardım kampanyası başlattı. 

ABDURRAHMAN TUTDERE: "BUGÜN BU MECLİS’TE NEDEN ORMAN KANUNU KONUŞULUYOR? NEDEN GÖÇ ETMEK ZORUNDA KALAN YURTTAŞLARIMIZIN BARINMA SORUNU KONUŞULMUYOR?" ABDURRAHMAN TUTDERE: "BUGÜN BU MECLİS’TE NEDEN ORMAN KANUNU KONUŞULUYOR? NEDEN GÖÇ ETMEK ZORUNDA KALAN YURTTAŞLARIMIZIN BARINMA SORUNU KONUŞULMUYOR?"

Çerkezköy Belediyesi, depremzedelere başta hazır gıda, ısıtıcı, battaniye, kullanılmamış giysi ve bot olmak üzere yardımlarını ulaştırmak isteyen yurttaşlara yardım çağrısında bulundu. Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, şu açıklamayı yaptı:

“Merkez üssü Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesi olan ve 10 ilimizi etkileyen 7,7 büyüklüğündeki deprem için AFAD ile koordineli bir şekilde yardım kampanyası başlattık. Vatandaşlarımız kampanyadan haberdar olur olmaz hazırladıkları yardım malzemelerini Çerkezköy Belediyesi Hizmet Binası’na ulaştırmaya başladılar. Depremden etkilenen vatandaşlarımızın şu anda acil olarak hazır gıda, battaniye, giysi, bot, ısıtıcı, çocuk bezi vs. gibi temel yardım malzemelerine ihtiyaçları var. Vatandaşlarımızın yaralarını sarmak için tüm Türkiye seferber olmuş durumda. Çerkezköy’den de depremzedelere yardım elini uzatmak isteyen vatandaşlarımız hazırladıkları yardımları Belediyemiz Hizmet Binası’na getirerek teslim edebilirler. Tüm duyarlı vatandaşlarımızı deprem bölgesine yardım elini uzatmaya çağırıyorum.”