Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Malkara ve Hayrabolu ilçelerinde sebze üreticilerinin desteklenmesi ve tüketicinin ihtiyacı olan taze sebze arzının sağlanması amacıyla domates fidesi dağıttı. 

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, ‘Sebze Yetiştiriciliğinin Geliştirilmesi Projesi’ kapsamında Malkara ve Hayrabolu ilçelerinde toplam 32 bin domates fidesi dağıttı. Malkara ilçesinde düzenlenen dağıtım törenine; Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak da katıldı. Törende konuşma yapan Başkan Albayrak, şunları kaydetti: 

“Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'nin belli başlı vizyon ve misyonları var. Bunların arasında da tarım ve hayvancılık, çok önemli bir yer tutuyor. Tekirdağ tarım konusunda gerçekten diğer illere kıyasla önde. Biz de Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin vizyonunu oluşturan öğelerin arasında yer alan tarım ve hayvancılığın geliştirilmesi için her geçen gün projelerimize bir yenisini daha ekliyoruz. Bu kapsamda Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak, ilimizde ihtiyaca yönelik olarak Sebze Yetiştiriciliğinin Geliştirilmesi Projesi’ni hayata geçirdik. Geçtiğimiz hafta Süleymanpaşa, Çorlu, Çerkezköy ve Saray ilçelerimizde üreticilerimizle bir araya geldik. Bugün de Malkara ve Hayrabolu ilçelerimizde sebze üreticilerimizin desteklenmesi ve tüketicinin ihtiyacı olan taze sebze arzının sağlanması amacıyla domates fidelerimizin dağıtımını gerçekleştireceğiz. Malkara ilçemizde toplamda 11 bin adet sofralık ve 17 bin adet salçalık, Hayrabolu ilçemizde 4 bin adet sofralık domates fidesi dağıtımı yapacağız. Dağıtımını yaptığımız fidelerin üreticimize hayırlı ve bereketli olmasını, kazançlı bir hasat dönemi geçirmelerini diliyorum.”