Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Şehir Tiyatroları projesini hayata geçirmeye hazırlanıyor.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Şehir Tiyatroları projesini hayata geçirmeye hazırlanıyor.

Şehir Tiyatroları, şehrin Türk Tiyatrosu içinde hak ettiği konuma ulaşmasını sağlamayı, yerli ve yabancı yazarlardan oluşan geniş bir repertuvarla seyircisine; turneler yoluyla da diğer kentlerdeki tiyatroseverlerle buluşmayı hedefliyor.

BAŞKAN ALBAYRAK: “ŞEHİR TİYATROLARI TEKİRDAĞIMIZA HAYIRLI OLSUN”

Cumhuriyetin 100. yılında önemli bir projeyi daha hayata geçiriyor olmanın haklı gururunu yaşadıklarını belirten Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, şöyle konuştu:

“Cumhuriyetimizin 100. Yılını kutlayacağımız 2023 yılı içerisinde bir büyük hizmeti daha vatandaşlarımızın hizmetine sunuyoruz. Tüm sanat dallarını kapsamaya çalışan, bireysel ve toplumsal değerleri temel alan özgün sanat eserleri üretmek üzere her zaman güzeli ve iyiyi aramak için yola çıkan ve her durumda köklerinden beslenip evrensele ulaşmak için devamlı gelişmeyi amaçlayan bir sanat kurumu olmasını hedeflediğimiz Şehir Tiyatrolarını Tekirdağ’a kazandırmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Milletimizin güzel sanatlar sevgisini, her türlü vasıta ve tedbirlerle besleyerek yükseltmek milli ülkümüzdür’ sözünden hareketle, şehir tiyatrolarına katılacak tiyatro sanatçılarının Atamızın bu sözünü gerçekleştireceklerine yürekten inanıyor, şehir tiyatrolarının başta tüm tiyatro ve sanatseverler olmak üzere halkımıza hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.”