Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, ‘Sebze Yetiştiriciliğinin Geliştirilmesi Projesi’ kapsamında Şarköy ilçesinde üreticilere 129 bin adet domates fidesi dağıttı.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin fide dağıtım törenine, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Şarköy Belediye Başkanı Alpay Var, belediye başkan yardımcıları, Şarköy Ziraat Odası Başkanı Ömer Düzgen, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi daire başkanları, sivil toplum kuruluşları ve siyasi partilerin temsilcileri, çok sayıda üretici katıldı.

Törende konuşma yapan Başkan Albayrak, şunları söyledi:

“Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin vizyonunu oluşturan en önemli öğelerin arasında bulunan tarım ve hayvancılığın geliştirilmesi için birçok projeyi hayata geçirdik. İlimizde ağırlıklı yetiştiricilik kolları arasında olan tarla bitkisi üretimi ve hayvancılık faaliyetlerinin yanı sıra sebze yetiştiriciliği konusunda da son yıllarda gelişmeler gözlenmektedir. Çiftçilerimizin en önemli ihtiyacı; kaliteli, piyasada talep gören ve ilimiz şartlarına uygun fide teminidir. Bu ihtiyacı karşılamak üzere projemizi başlattık ve üreticilerimize destek olmak için harekete geçtik. Şarköy, Malkara, Hayrabolu, Çorlu, Çerkezköy, Saray, Süleymanpaşa Ziraat Odaları ile protokol yaparak projemizi uygulamaya koyduk. Üreticilerimize destek olmak amacıyla ‘Sebze Yetiştiriciliğinin Geliştirilmesi Projesi’ni hayata geçirdik. Malkara, Hayrabolu, Çorlu, Çerkezköy, Saray ve Süleymanpaşa ilçelerimizde fide dağıtımlarımızı yaptık. Bugün de Şarköy ilçemizde 100 bin sofralık ve 29 bin salçalık olmak üzere toplam 129 bin adet domates fidesi dağıtarak projemizi başarıyla tamamlıyoruz. Dağıtımını yaptığımız fidelerin üreticimize hayırlı ve bereketli olmasını diliyor, özverili çalışmalarından dolayı projede emeği geçen herkesi tebrik ediyorum.” 

PROJE KAPSAMINDA TOPLAM 278 BİN DOMATES FİDESİ DAĞITILDI

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, daha önce Süleymanpaşa, Çorlu, Çerkezköy, Saray, Malkara ve Hayrabolu ilçelerindeki domates fidesi dağıtımlarına Şarköy ilçesi ile devam ederek projeyi tamamladı. Proje kapsamında Şarköy ilçesinde üreticiye 100 bin sofralık ve 29 bin salçalık olmak üzere toplam 129 bin domates fidesi dağıtıldı.