TBMM’de “Filistin ve İsrail’de Başlayan Çatışmaların Diğer Bölgelere de Yayılmamasını, Sivil Can Kayıplarının Engellenmesini ve Bölgede Tansiyonun Düşürülmesini Teminen Ülkemizce Sergilenen Çabalar" gündemli Genel Görüşme’nin bugün kapalı oturumda yapılmasına karar verildi.

TBMM Genel Kurulu’nda bugün 6 siyasi partinin ortak önerisi ile “Filistin ve İsrail’de Başlayan Çatışmaların Diğer Bölgelere de Yayılmamasını, Sivil Can Kayıplarının Engellenmesini ve Bölgede Tansiyonun Düşürülmesini Teminen Ülkemizce Sergilenen Çabalar" gündemli Genel Görüşme yapılması kararı alındı. 

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş’un başkanlık edeceği, Dışişleri Bakanı Hakan Fidan’ın Meclis’i bilgilendireceği genel görüşmenin kapalı yapılmasına karar verildi. Görüşme, Numan Kurtulmuş'un açılış konuşmasının ardından kapatılacak. 

Orgeneral Bayraktaroğlu'ndan 7 yıl sonra yuvasına dönen Tugay'a ziyaret Orgeneral Bayraktaroğlu'ndan 7 yıl sonra yuvasına dönen Tugay'a ziyaret

Kapalı oturumlarda yapılan görüşmelerin içeriği, TBMM başkanlığı’nın söz konusu gizlilik kararını kaldırılmadığı sürece açıklanamıyor. Kapalı oturum sırasında, Genel Kurul basın locasına yakın olduğu için basın koridorundaki bürolar ile kulisler de boşaltılıyor.