Tarsus Belediyesi, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Tarsus Şubesi Üyeleri ve Türkiye Kuvayı Milliye Mücahitler Derneği Tarsus Şubesi üyeleri olan Tarsuslu gaziler için Samsun, Trabzon, Amasya ve Ordu gezisi düzenledi. Etkinliğe katılacak 80 gazi, tarihi ve turistik alanları gezecek, bölgeyi yakından tanıma fırsatı bulacak.

Tarsus Belediyesi’nin gazilere ve gazi yakınlarına yönelik sosyal ve kültürel faaliyetleri devam ediyor. Bu kapsamda Tarsus Belediyesi, gazilere Samsun, Trabzon, Amasya ve Ordu gezisi düzenliyor. Gaziler bölgenin kültürel ve tarihi yapılarını ziyaret edecek.

Gezi programı, Tarsuslu gazilere, bölgenin zengin tarihi ve kültürel mirasını keşfetme fırsatı sunacak. Trabzon'da gaziler Ayasofya Müzesi'ni ve Atatürk Köşkü'nü gezecekler. Ayrıca, şehrin tarihi dokusunu yansıtan Trabzon'un sokaklarında gezinti yapacaklar ve yöresel lezzetleri tadabilecekler. Samsun'da Kurtuluş Savaşı'nın başlangıç noktası olan Bandırma Vapuru'nu, Atatürk'ün Samsun'a çıkışını simgeleyen Samsun Limanı'nı ve Kurtuluş Yolu'nu ziyaret etme imkânı bulacaklar. Ordu ve ardından Amasya’yı ziyaret edecek olan gaziler, Ferhat ile Şirin Aşıklar Kalesi, Yeşilırmak Nehri üzerindeki yalıları ve Yalıboyu Evleri gibi turistik noktaları keşfedecekler.

 

 

Kaynak: anka