Tarsus’ta gece saatlerinde etkili olan şiddetli yağış, kent genelinde hayatı olumsuz yönde etkilerken Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, taşkın yaşanan bölgelerde teknik ekiplerle birlikte sahaya indi.

Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, dün gece saatlerinde Tarsus’ta etkili olan yağışlar nedeniyle meydana gelen taşkın ve su baskını sonrası sel felaketinin yaşandığı bölgelerde oluşan hasarı teknik ekipler ile birlikte yerinde inceledi. 

KIRSAL MAHALLELERDE DE ÇALIŞMALAR İLK ANDAN İTİBAREN BAŞLADI

Tarsus Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne ve Muhtarlık İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, başta kırsal mahalleler olmak üzere hasarın yaşandığı Altaylılar, Atatürk, Kavaklı, Killik mevki ve Tarsus genelinde vatandaşların yardımına koşarken Başkan Bozdoğan da yurttaşları ziyaret etti, geçmiş olsun dileklerini iletti. 

Vatandaşlara moral veren Başkan Bozdoğan, şunları söyledi:

“Tarsus’ta yoğun bir yağış meydana geldi. Küresel iklim değişikliğinin neden olduğu afette, metrekareye 26 kilogram yağış düştü. Şu ana kadar Tarsus Belediyemizin imkanları ölçüsünde mümkün olan her noktaya ulaşıp, yapılabilecek her şeyi yapmaya gayret ettik. Şu anda da tüm ekiplerimiz alarmda, gerekli çalışmaları yapmaya devam edeceğiz. Yağışın başlamasıyla birlikte sorunlu bölgelere ulaştık. Tüm imkanlarımızı vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamaması için seferber ettik. Sorun yaşanan ev ve iş yerlerindeki yağmur sularını tahliye ettik, istinat duvarlarının çökmesi sonucu su altında kalan araçları çıkarttık. Tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun, Tarsus Belediyesi olarak yanınızdayız.”