CHP'li Cevdet Akay: “Esnafın mağduriyetini giderin, bu yanlış uygulamadan kesinlikle vazgeçin” CHP'li Cevdet Akay: “Esnafın mağduriyetini giderin, bu yanlış uygulamadan kesinlikle vazgeçin”

(İSTANBUL)- Sendikalar ve meslek örgütleri, Anayasa Mahkemesi’nin “hak ihlali” kararına karşın Taksim Meydanı’nda 1 Mayıs İşçi Bayramı kutlamalarının yasaklanmasına karşı sosyal medya platformu X’te “Her yer Taksim her yer 1 Mayıs” etiketiyle kampanya başlattı.

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK), Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK), Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB), Türk Tabipleri Birliği (TTB) ve Türk Dişhekimleri Birliği (TDB) öncülüğünde bu yılki 1 Mayıs İşçi Bayramı’nın Taksim Meydanı’nda kutlanması için çağrı yapılmıştı. İstanbul Valiliği ise Anayasa Mahkemesi’nin verdiği “hak ihlali” kararına karşın meydanın kutlamalara kapalı olduğunu açıklamıştı.

Konfederasyonlar ve meslek örgütleri, sosyal medya platformu X’te etiket kampanyası başlattı. Çok sayıda kullanıcı, “Her yer Taksim her yer 1 Mayıs” paylaşımları yapmaya başladı. Etiket, kısa sürede Türkiye gündemine girdi.