Söke’de Belediye Başkanlığı ile Belediye İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi görüşmeleri anlaşma ile sonuçlanarak imza altına alındı.

Söke’de Belediye Başkanlığı ile Belediye-İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi görüşmeleri anlaşma ile sonuçlanarak imza altına alındı.

Söke Belediyesi ve Belediye-İş Sendikası arasında 2022 yılını ve 97 belediye işçisini kapsayan toplu iş sözleşmesi imzalandı. Sosyal denge, enflasyon ve refah payı oranında artış yapıldığını belirten Belediye İş Sendikası Aydın Şube Başkanı Hidayet Yaman, tüm işçiler adına başta Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel olmak üzere tüm belediye yönetimine teşekkür etti.

İmza töreninde Söke Belediye Başkan Vekili Saime Cantürk, Belediye Başkan Yardımcısı Veli Devrim Yerli ve Mustafa İberya Arıkan, Belediye-İş Sendikası Aydın Şube Başkanı Hidayet Yaman, Belediye-İş Sendikası işyeri baş temsilcisi Muammer Tosun, Söke Belediyesi İnsan Kaynakları Müdürü Rahmiye Sevinç, hazır bulundu. Sözleşme, Söke Belediye Başkanlığı makamında imza altına alındı.

Mevsimin ilk karı yağdı Mevsimin ilk karı yağdı

Göreve geldiği günden bu yana Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel’in her zaman işçi ve emekçinin yanında yer aldığına dikkat çeken Söke Belediye Başkan Vekili Saime Cantürk; “Belediye yönetimimizin sendika ile yaptığı görüşmelerde ortak bir noktada buluşulmuştur. Sendikamız ve işçilerimiz oldukça mutlu. Zorlu ekonomi ve enflasyon karşısında işçileri ezdirmeyen oranda belirlenen yeni toplu sözleşme işçi kardeşlerimiz, belediyemiz ve sendikamıza hayırlı olsun” diye konuştu.